Prikazati pojedinačan prilog
  #8  
Staro 29.12.2006, 02:18
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Evo jedne teme gde sam na "svom terenu"
Pošto se 12 godina bavim audio-produkcijom i radom u radio-stanicama, imam podosta iskustva sa slušalicama. Koliko od toga je zajedničko mom poslu i Vašem hobiju - Vi će te prosuditi...

U Vumijevom postu sam mogao saznati o specifičnostima ovog hobija i prva stvar koju primećujem, a koja nam je zajednička, jeste to da slušalice u toku rada nosimo dugo. Zamor sluha, znojenje, prevelioko lučenje u uhu, iritacija kože... sve je to posledica dugog nošenja sluški i može dovesti do ozbiljnih problema sa zdravljem. Da skratim: ukoliko vam nije bitan frekventni opseg (u mom poslu je itekako bitan) možete koristiti sluške kako to Vumi u postu gore navede. Kad koristite slušalice sa tzv. obrazinom, gledajte da ta obrazina bude od materijala koji vam neće iritirati kožu i neće žuljati ušnu školjku (otvor mora biti veći od nje i dobro prijanjati oko nje). Najbolje za kožu je - koža, ali je teško naći sluške sa takvom obrazinom (i cena im nije popularna) tako da je korisno "nabudžiti" tanku, dobro obradjenu životinjsku kožu na postojeću obrazinu. Svakih 5 do 10 minuta pri konstantnom držanju slušalica na ušima, podignite ih i "proluftirajte" uho. Spomenuto je i držanje sluške na jednom uhu što je itekako korisno ako nije potrebno "duboko slušanje", ali treba, u spomenutom terminu, "prebaciti se" sa slušanjem na drugo uho. Medicinskim alkoholom barem jednom nedeljno premažite obrazinu. Korišćenje slušalica koje se ubacuju u slušni kanal je za zdravlje uha mnogo gore, pa zato ih češće vadite kada ih koristite leti zbog pomenute praktičnosti u Vumijevom postu.
Inače, model slušalica koji Vam preporučujem za slušanje muzike (dostupnost, niska cena, dobar kvalitet, ergonomija...) je AKG K44
odgoovorite sa citatom