Prikazati pojedinačan prilog
  #62  
Staro 15.12.2007, 14:11
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
Citat:
citat od Pretorijanac Prikažite prilog
Što se tiče prodavanja ili zamene, mislim da su nas arheologe amatere, kao i kolekcionare toliko puta nazivali kojekakvim imenima da smo i sami počeli da verujemo da smo kriminalci i da nam je mesto u ilegali. Zar se na jednom sajtu prodaje arheologija? Ima ih na hiljade i nikom ništa. Posao kao i svaki drugi. Vumi je u Austriji, nisam potpuno siguran kakvi su im zakoni, ali mislim da prodaja ne bi trebala da pretstavlja problem. Tu bi mogao da se uzme i procenat za preživljavanje foruma. A sve i da jeste problem, sajt može da se premesti na server neke od zemalja gde to nije ilegalno. U Ameriku na primer. Obzirom na to koliko ga košta sajt, još bi i uštedeo neki evro to jest dolar.
Pretorijanac, nije važno šta mi mislimo (ja vas sigurno ne smatram za kriminalce) nego šta kaže zakon. Ja mogu podupirati legalizaciju trave, ali neću na forum stavljati oglase o njenoj prodaji.
Što se tiče vašeg imidža, mislim da je ovaj forum pravo mesto, da neka neupućena osoba (na primjer novinar) vidi razliku između vas i organiziranih pljačkaša arheoloških terena, koji traže isključivo zbog zarade. Prodaja na forumu bi tu razliku svela na veličinu - vi bi samo bili „sitne ribe“.
Isto, mislim da postoji neka razlika između ovog foruma i e-baya i da je to dobro.
Vumi može biti u Austriji i forum u Americi, a ti kupuješ/prodaješ u Beogradu; mislim, da bi te „organi progona“ tražili tu.
Procenti za forum (u koje sumnjam) bi značili da bi se forum financirao sa nelegalnom prodajom, a Vumi bi postao takoreći njen organizator (bar u očima javnosti i verovatno zakona).
Znam, da neki kupujete i neki prodajete nalaze, ali mi se više sviđa, da je to na forumu stvar PP i osobnog kontakta.

pozdrav!