Prikazati pojedinačan prilog
  #18  
Staro 14.03.2005, 03:14
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Uh, mislio sam da okoncam ovu diskusiju jer imam mnogo posla, ali moramo razjasniti stvar do kraja.
Prvo, vecina tragaca u Srbiji su zlatari, i manje ih privlaci sitna numizmatika. Svi oni jure ostave, i traze adekvatne uredjaje za to. Obicne detektore su odavno izgostirali i vidli sta stvarno mogu. Mastali su o novim generacijama, kao SpectrumXLT, Garrett2500, CZ7, Explorer itd. Kada su i njih nabavili, i isprobali, vidli su da rade isto ili gore, i da su pritom nemoguci za podesavanja. Usput su nabavili i Puls star II, III i Lorenz, sa 1m x 1m, i razocarano shvatili da su nestabilni na zemlju, da je svaka konzerva, ili potkovica njihova itd. Tako je bilo i sa Two Box od Garretta ili TM808 od whitesa. La**** bolje da i ne pominjem.
E sad je dosao red na future i Ug. Tako, milioni maraka, a sad i evra vec decenijama odlaze van za lepo dizajnirane igracke.
POENTA je u tome da su uredjaji za LOV NA BLAGO vecito bili precenjeni. Tj. cena im je uvek bila mnogo puta veca od onoga koliko stvarno vrede. Ni jedan Puls detektor ne vredi 2500 evra. Na istom tom Pulsu bi lepo zaradili i da ga prodaju za 1000 evra. Zasto ovo govorim?
Pa kad strucnjak otvori neki od tih detektora, vidi da su radjeni kao od bede. Da nemaju mnoge stvari koje bi morali imati itd. Znaci, Proizvodjaci detektora za lov na blago se nikada nisu ozbiljno potrudili da naprave ozbiljne tragacke masine. I ne moraju, lepo prolaze i ovako. Dovoljno je da malo nasminkaju stari model displejem (ekrance), folijskim tasterima i dobra reklama.
E a u svetu zaista postoji puno ozbiljnih tragackih masina, ali one se ne promovisu za lov na blago, i za njih kod nas niko ne zna, niti ga interesuje da sazna.
Mene sve ovo jako nervira vec 10 godina.
Naravno da sve vec postoji, ali gde se moze nabaviti i za koji novac. Za mene je otkrice, ako u buducnosti budem mogao ponuditi domacim tragacima ponesto od tih pravih uredjaja, po pet puta nizoj ceni od strane.
A sto se tice elektronike, matematike itd, ko ne poznaje osnovne principe rada bilo kog lokatora, ne moze ga efikasno ni upotrebiti. Ili jos vaznije, kako ces kupiti uredjaj adekvatan tvojim tragackim potrebama, ako cak ni neznas o cemu se tu radi? Kako ces od 50 razlicitih modela odabrati najbolji, ako ne poznajes tu problematiku. Ok kupices najskuplji, ili onaj koji su ti nametnuli reklamom.
Vise se ni poljoprivredom ne mozes baviti, ako ne procitas i ne naucis neke tamo hemijske i bioloske stvari.
Eto u tome je stvar. Tragaci se moraju tehnicki obrazovati i nauciti mnoge nove stvari, ako zele da budu efikasni, sve jedno sto je to hobi. Pa vecina njih, posle mnogo godina, jos uvek nezna funkciju ona cetri dugmeta na svom aparatu.
Naravno, ovo je moje vidjenje stvari. A mozda ja i nisam u pravu?! Valjda bar nisam promasio temu ovog foruma?
Najbolje zelje,
Zeljko.
p.s. Kompjuteri i mobilni telefoni isto puno zrace!
odgoovorite sa citatom