Prikazati pojedinačan prilog
  #485  
Staro 11.01.2014, 16:11
Ilijada
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
eh grga,pa ne brani se teza tako,vec dokazima

nema popustanja,sta cemo sad mi da radimo koji pratimo ovo,ako pogledamo realno vi pisete koliko za vas toliko i za nas.....
Vi koji ovo samo pratite, za sada trebate znati da smo i ja i Grga u boljoj poziciji od Šlimana, - kojem veći dio znanstvenika pripisuje otkriće Troje.
Homer je precizno opisao područje na našoj planeti gdje se može tragati za njegovom lokacijom.
Kao prvo; Homer je precizno opisao sazvježđe Velikog Medvjeda (Velika Kola), - on kaže da se Veliki Medvjed stalno vrti oko sebe i da se nikada ne kupa u moru.
Hoće reći da je to sazvježđe stalno vidljivo na noćnom nebu i da ne zalazi iza horizonata.
Naši predjeli, na ovoj sjevernoj zemljinoj polutki odgovaraju Homerovu opisu. Ako se spuštamo južnije od Hrvatske i Albanije, - spomenuto sazvježđe zalazi iza horizonta i kupa se u moru.
A, ako bi krenuli još sjevernije od nas; Homer je i to predvidio, nemamo tamo što tražiti, jer se na tim predjelima ne vidi ljetna zvijezda. Tu zvjezdu Homer naziva "zvijezda žetvenog doba, koja zablista na nebu nakon što se okupa u moru"

Ovo su predjeli u koji se uklapamo i ja i Grga, no, sad je na nama da usaglašavamo naše staove.
Ja nemam ništa niti protiv Šlimanove Troje, od njega sam mnogo naučio jer je cijeli život bio posvetio Homeru.
Nedavno kad sam bio u Instambulu, dogovorio sam sa jednim taksistom da će me idući put odvesti na Hisarlik i cijeli dan čekati za pedesetak eura.
To će mi biti veliki doživljaj, sjedinit ću se na tren sa čovjekom koji je uživao u Homeru kao i ja, a možda i više od mene!!
odgoovorite sa citatom