Prikazati pojedinačan prilog
  #17  
Staro 09.02.2008, 09:55
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
[QUOTE=Pretorijanac;2 1886]Možda bi za galeriju mogao da upotrebiš drugi pristup.
Hronološki ali kroz odredjeni predmet.
Npr. fibula pa komadi iz bronzanog doba, latenski, grčki , rimski, vizantiski slovenski, srednjevekovni.
Možda još preciznije da ignorišeš kulturu a poštuješ relativnu starost.
Eto, tek predlog.QUOTE]

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Ja vec napravio podjelu u galeriji pa vidite. Napravio sam samo za praistoriju i antiku, srednji i neki drugi vijek se moze lako dodati. Podijelio sam kao i u forumu, cisto da se ne mijesaju, recimo, fibule iz svih vremena itd.
U vezi toga se slažem sa Pretorijancem. I ja bi galeriju bazirao na tipu predmeta - tako ju je lakše koristiti kad, recimo, imaš prsten i tražiš nešto slično, a nije ti jasno, jel antika ili srednji vek. Da je princip drugčiji od onoga u forumu je zapravo dobro, jer se nadopunjuju. Forum zbog galerije nikako ne gubi na značenju - tamo se još uvjek vodi debata o predmetu, stavlja usporedbe i slično. Zato bi u komentar kod fotografija u galeriji bilo dobro uz ostale podatke (tip, datacija, porijetlo...) staviti i link na odgovarajuću forumsku stranicu.

U svakom slućaju, hvala na brzoj reakciji i spremnosti za primanje novosti! Vumi, ako vam treba pomoć, stavljam se na raspolaganje!

Pozdrav!
odgoovorite sa citatom