Prikazati pojedinačan prilog
  #14  
Staro 01.09.2008, 22:40
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
White's je otišao malo dalje od ostalih renomiranih proizvođača detektora. Samo iskusan korisnik iz njihovih top modela može izvući maksimum, jer su za početnika poprilično komplicirani.
Da odvaja kovano od običnog željeza je čista glupost, a da na skali istovremeno registrira željezo i bilo koji drugi metal je istina.
Godinama tražim sa starcem XLT- om i jako sam zadovoljan. Naručio sam Nautilusov model DMC II-Ba koji je rasni dubinac, pošto se ovi aparati izrađuju po naruđbi i potrbno je višemjesečno čekanje na isporuku, odustao sam od narudžbe i ponovo sam kupio Whitesov detektor, DFX 300. DFX 300 je crveni Ferarii. Za razliku od XLT-a, puno je osjetljiviji na sitne zlatne objekte.
Cesitam Enigma na novom detektoru.Ja koristim DFX sa standarnom sondom Eclipse 950.
Voleo bih da mi kazes (ako imas i standarnu sondu 9,5 inca) koliko je dublji sa vecom spider sondom,posto i ja nameravam da uzmem istu.
Takodje ti predlazem da ako zelis sto vecu osetljivost koristis modifikovani Coin&Jewelry program sa povecanim pream gainom i discriminacijom accept -20 do +94,zatim ac sens na 70 dc na 30 i OBAVEZNO 15 kHz za sitne predmete.Mene je taj program odusevio a dobio sam ga od Jimmy Sierre (autora knjige o dfx-u).
Extra program za srebro...kelte,arpad e itd.
Za Rim koristim ''nasviran" Relic maximalno sa ac 75 dc 45 preamp 4, disc accept - 40 do + 94 i jos par caka koje cu ti otkriti drugom prilikom,kad zalijemo sa nekom prepecenicom ili crnim vinom.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom