TEMA: prsten
Prikazati pojedinačan prilog
  #21  
Staro 21.03.2008, 22:30
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od hiperborejac Prikažite prilog
e student arheologije jesam, ali nikad necu uciti od detektorasa! koliko god da si od-kontektsa-otrgnutog materijala propustio kroz ruke nikad ne mozes rekonstruisati proslost na nacin na koji to rade arheolozi. forma nakita ne znaci nista. ja sam video rimski prsten sa tipicno srednjevekovnim oblikom, na prvi pogled bi se reklo da je falsifikat jer je predstava tipicno rimska. prsten je, verovatno, radjen po narudzbi i nije obracana paznja na oblik glave vec na predstavu i njenu simboliku.
jeste da mi obradjujemo period od nekoliko milenijuma, i to niposto ne znaci da nase znanje nije kvalitetno, ili da je manje od vaseg!!! nije dovoljno propustati kroz prste gomilu predmeta da bi se steklo potrebno znanje. moras da znas i istoriju, religiju, astronomiju, drustveno uredjenje i gomilu drugih stvari.... a necu ni da pricam o metodologiji iskopavanja o kojoj vi, kako si to lepo rekao DETEKTORASI, nemate pojma! bez uvrede, ali smatram da nemas nikakvo pravo da kritikujes bilo kojeg arheologa, makar to bio i samo student, osim onih koji se bave "detektoraskim" poslom
pozz
izgleda da ti moras jos puno da jedes kacamak i proje dok dostignes znanje acervoneca i vecine detektorasa.koliko su detektorasi robe videli za godinu dana,ti neces ceo zivot.
odgoovorite sa citatom