TEMA: prsten
Prikazati pojedinačan prilog
  #25  
Staro 22.03.2008, 17:21
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od acervonec Prikažite prilog
Hierborejac,

nemam vremena za dugi odgovor - svakako češ ga dobiti. Za početak ti preporučujem, da se smiriš i još jednom pročitaš moj tekst, posebno onaj dio o dobrodošlici. Za sada, samo nekoliko generalnih objašnjenja:
- I ja sam studirao arheologiju, nisam detektoraš i želim, da se sačuva što više arheološke baštine.
- Mislim, da je jedna od boljih strana tog foruma mogučnost, da se detektoraši i arheolozi upoznaju i presegnu neke stereotipne predstave (recimo upravo one iz tvog priloga).
- Nigde nisam tvrdijo da je znanje arheologa manje od detektoraškoga, samo sam tvrdio, da je način učenja različit.
- Arheolozi mogu puno naučiti od detektoraša, isto kao detektoraši od arheologa. Što prije to priznate, to bolje. Za sada, detektoraši pokazuju u tome više spremnosti i, paradoksalno, mudrosti.
- Imam SVU pravo, da kritikujem bilo kojeg arheologa, bilo kojeg skupljača i bilo kojeg detektoraša - naravno argumentirano i bez vređanja. To pravo ima SVAKO, a kritika nije ništa loše - daje nam mogučnost da se izjasnimo i da učimo.

Pozdrav!
Razmišljaš zdravo i mudro, da se dođe do toga, treba imati puno utakmica u nogama.
odgoovorite sa citatom