Prikazati pojedinačan prilog
  #583  
Staro 11.06.2014, 23:45
Dalmoš
Gost
 
prilozi: n/a
Troja u Dalmaciji?

Grga, čuj nisam ti ja sad neki istraživač Troje, niti ću sada dokazivati točno mjesto, to ostavljam stručnjacima poput Nikolića.... to šta on još ništa ne objavljuje, pa ima i pravo, u ovom vrimenu, pored ove rulje koju ništa ne zanima osim idiotizma, i ove školovane rulje koja će to sve ismijati....
Moj čovik, takve stvari istražuje se čitav život, knjiga se piše čitav život, sa time se ne žuri, piše se za buduće naraštaje, ovi današnji naraštaj je za ništa, oni su tu samo nosači gena za budući naraštaj koji će pametnije nego ovi kojima je bratoubilaštvo i mržnja u krvi.

Evo pogledaj Price- i Troju u Gabeli, bez ikakvog znanja Historije, poznavanja starogrčkog, latinskog i općenito Antike, on je napisao knjigu i postao redikul. Ništa on nije falija, Troja je tu kod nas, da li je Ilij tu ili tamo, to je manje važno.... čak je zanimljivo kako jedan Meksikanac nas Jugoslavene smatra direktnim potomcima Trojanaca i Ilira, dakle on iz onog malo poznavanja naše Historije i Ilijade je logično zaključija da su Iliri Slaveni, dok mi u to još nismo sigurni, e tu mu skidam kapu. Tek nakon 20god. Price nakon što je izučija filologiju i Antiku počeo je pisati kvalitetnije i ozbiljnije, ali šteta je učinjena, ostao je redikul i dalje.

A tu je Andesilić koji nas je zadužija itekako, ja mu se klanjam, on je u totalno filološki razotkrija Ilijadu koja pripada južnoslavenskoj tradiciji, i mislim da je u svemu u pravu, osim Ilija grada u Crnoj Gori, Troja jest u Crnoj gori i čitava Jugoslavija je Troja, ali nije Ilij u Skadru, ne poklapa se. Čak i Andesilić sam kaže da bi Ilij ipak mogao biti u Dalmaciji. Ali dragi naš i usmaljeni Andesilić je domaći redikul, samo zato šta je nestrpljiv da ovoj rulji nešto dokaže.

Ne da mi se sad raspravljati o samoj lokaciji Ilija, to je previše, a ima važnijih stvari, gle gdje god staviš Troju u Jugoslavenskom primorju, to se poklapa, a i za Ilij grad triba i na teren ići podosta, ovako sa fotelje ne možeš ništa, dakle, imamo važnijih stvari po kojima možemo dokazivati bar sebi i uskom krugu prijatelja da Ilijada i Odiseja pripadaju našoj južnoslavenskoj tradiciji, a tome sutra, nadam se prije utakmice.
odgoovorite sa citatom