Prikazati pojedinačan prilog
  #6  
Staro 31.03.2008, 20:52
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
banebeograd

Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
I.Dzon

pa reci lepo da nisi pocetnik

ja sam kupio aparat iz amerike ,/minelab musketar advantage/ stigao mi preko kanade,
probali smo ga vise puta i nema nikakve razlike u odnosu na aparate pravljene za evropsko trziste, moj je utisak da mozes da pazaris te van evropske modele bez ikakve bojazni...

pa zar nisi u vise navrata komunicirao sa jednim prodavcem koji nije duplo skuplji od cena u evropi....
cene su mu iste kao na http://www.detektori.com/...
postoji najmanje dva ili tri mesta u srbiji gde je mogu kupiti metal detektori, fabricki i sa garancijom....
nema razlike a ni zabrane koriscenja izmedju onih aparata koje koriste hobisti i vladine agencije,
postoji samo razlika gde ko koristi iste...
poz banebg to da li sam komunicirao sa nekim da li je bitno i kada to iznosis na forum reci sa kim i odakle je taj kupac kada je to bilo navedi primer a evo mog jednog prosle godine sam zvao jednog prodavca kod nas za garet ac 250 cena je bila 470 e .Drugo kada sam poslao drugara koji zivi na Floridi u njihovu prodavnicu i covek je rekao da je za Evropu rekli su mu da aparati nisu isti za Americko trziste i Evropsko upravo zbog velike mineralizacije zemljista ako je za SAD garancija 5 godina za Evropu nije 5 god. nego duplo manje.Trece na carini kazu da hobi det. mogu da se uvezu legalno i carine sa 1% carine i 18-20% poreza Profi detektoe ne moze da uveze fizicko lice ni da poseduje a to da li moze neka ovlastena agencija da trazi na mojem imanju ono sto bih ja hteo to je nesto drugo na to ima pravo svako uz dozvolu vlasnika imanja. Naravno da je zabranjeno posecivati arheoloska nalazista ili ti lokalitete zasticene od strane drzave sa bilo kakvim detektorima.