Prikazati pojedinačan prilog
  #3  
Staro 11.01.2006, 01:01
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav Perun Izvinjavam se sto nisam do sada odgovorio na postavljeno pitanje,nisam skoro dva meseca posecivao forum,pa mi je sada tesko da se snadjem,jer ima puno toga napisano.Treba to sve naci.
Sta raditi kad covek dodje u kontakt sa tim stvarima.Iskreno da ti kazem ni sam nisam o tome razmisljao.Mislim ipak da je najbolje kada covek naleti na tako nesto da to pokupi i odnese kuci i jednostavno napravi sam svoju kolekciju.Poslozi to sve lepo u staklene vitrine.Izlazem naravno svoje misljenje i ono sto bih ja uradio kao veliki zaljubljenik u arheologije.Druga mogucnost je odneti arheolozima,sto sdruge strane mislim da je gubljenje vremena.Svega toga imaju oni na pretek,neznaju ni oni sami sta ce sa tim.A kad jos covek pogleda kako grana arheologije radi kod nas,onda je to po mom misljenju samo gubljenje vremena.
Sto se tice odakle to bas na tom mestu,e to je pitanje veruj mi veoma tesko.Keramika na sprudovima.Mozda sa nekog potopljenog broda.Ili mozda je tu nekada pre 1000g bilo naselje......Usled klimatskih promena i uslova i sama reka je mozda promenila tok i sve to potopila..Ako zelis i ako se ozbiljno bavis ovim hobijem da vise saznas onda bi prvo trebao da otkrijes kom vremenu pripada keramika i koliko je stara.Pa kad to saznas onda krenes u potragu sta se na tom mestu nalazilo u to vreme iz kog potice keramika...........i tako korak po korak.Sto u svemu tome je potrebno puno vremena,truda i rada.Najprostiji odgovor je donela voda.Ali takav odgovor po meni je nerealan i nepotpun.Kao sto bi na primer bilo pitanje odakle piramide u Americi i na jos nekim drugim kontinentima.A znamo da je kolevka piramida i faraona bio Egipat.
Ima tu puno toga jos neotkrivenog i nama jos uvek nepoznatog...
Sto se tice pitanja u vezi podrucja koje tebe zanima,moram prvo da potrazim po mojoj arhivi i literaturi,pa ako uspem nesto da pronadjem ubacicu na forum.......

Promijenjeno od rammstein (11.01.2006 u 01:06 sati)