Prikazati pojedinačan prilog
  #15  
Staro 30.07.2012, 00:14
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Pozdrav drugari,...

Da se javim da sam bio, i vratio se.
1. HVALA KOLEGI MARKONATTU na Gostoprimstvu i svemu

Šetali smo se malo i zajedno i kopali po maslinjacima,... a što se kopanja tiče u CG, kada uspete da zabodete ašov, slavite...mnooogo krševita zemlja.
Bilo je par zanimljivih nalaza, a šta smo pronašli, čekamo kolegu da postavi (sve pronađeno sam ostavio kod njega )
Osim blavora koji je iskočio i prepao kolegu, najjača fora je bila kada smo se šetali bez slišalica, i kada je ptičica sletela na šipku koleginog detektora, verovatno privučena pijukanjem!

2. Ova plaža na kojoj sam bio (pa i sa detektorom) je šljunkovita (oblutci prečnika ~ 3-4cm pa i veći), ali smo isprobali detektor.
1. izlazak 0.50e
2. izlazak 1.5e
3. izlazak 7.25e
4. izlazak 7.45e
... iako je izgledalo teško da u krupnom šljunku može biti nečega, hvala kolegi kratkom na savetu da treba probati. Probao sam, a cilj igre je bio da se nađe više nego prethodni put.

Iako ova plaža nije baš za traženje u plićaku, morao sam da isprobam GB u uslovima slane vode i uspeo da izbalansiram F70 (postoji procedura koja mora da se ispoštuje pri slanom balansu)

Kada saberem evriće pronađene sa detektorom i one što sam izronio (tj. izgnjurao), sakupio sam u paricama ~110e (od toga jedno 5 novčanica od 10e)
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom