Prikazati pojedinačan prilog
  #58  
Staro 15.12.2007, 01:55
Korisnička slika od Pretorijanac
Pretorijanac Pretorijanac je offline
SUPERMODERATOR
 
Registriran : 05.10.2006
mjesto: Beograd
Starost: 47
prilozi: 1.983
Zahvaljivao se: 651
Dobio je 618 zahvalnice(a/u) za 189 priloga
Za nove ljude koji neće moći da vide šta je antika... ovaj forum biće mačka u džaku. Sigurno neće zbog njega cimati prijatelje i rodjake u inostranstvu. Siguran sam da će doći do osipanja članstva medju nama redovnima, kao što je i dosad bio slučaj. Odu stari, dodju novi, ali ovaj put novi će doći u jako malom broju. Mislim da će nametanje plaćanja biti korak unazad za forum. Pogotovo ako bude išlo preko PayPala. Plaćanje Visa karticom bi još nekako i prošlo.

Sa druge strane razumem i Vumija. Pola decenije pravi, doradjuje i održava ovaj forum, vreme je da uloženo počne da mu se vraća.

Što se tiče prodavanja ili zamene, mislim da su nas arheologe amatere, kao i kolekcionare toliko puta nazivali kojekakvim imenima da smo i sami počeli da verujemo da smo kriminalci i da nam je mesto u ilegali. Zar se na jednom sajtu prodaje arheologija? Ima ih na hiljade i nikom ništa. Posao kao i svaki drugi. Vumi je u Austriji, nisam potpuno siguran kakvi su im zakoni, ali mislim da prodaja ne bi trebala da pretstavlja problem. Tu bi mogao da se uzme i procenat za preživljavanje foruma. A sve i da jeste problem, sajt može da se premesti na server neke od zemalja gde to nije ilegalno. U Ameriku na primer. Obzirom na to koliko ga košta sajt, još bi i uštedeo neki evro to jest dolar.
__________________