Prikazati pojedinačan prilog
  #17  
Staro 20.03.2008, 15:31
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
e sada cu ja tebi "komsija"da objasnim neke stvari malo prostije da shvatis,da ne bude zamrsena ko ona dva teksta....
1:zamisli sebe radnika koji radis u firmi za dvesta evra mesecno sa dvoje dece i sa zenom koja nigde ne radi (a mozes se zamisliti i kontra ako ti je volja),vozis juga i bolja kola nisi ni video,ziveo si skromno,ne izlazeci po kafana i ne prcajuci previse jer i za svalerku treba para,pa makar to bilo za njen rodjenda i osmi mart

e sada pored tog tvog zivota,odjednom "dodje covek" i kaze druze evo ti 100.000 ili 200.000 ili 500.000 evra,tvoje su,radi sta hoces sa njim.....
e onda ti kao jedna sirotinja postajes bogat covek....ali ti i dalje nisi bogat,bez obzira sto imas te pare,ti neznas kako se radi sa velikim parama jer ih nisi ni imao (cek prvo da kazem da se ovo ne odnosi na tebe,da me ne shvatis pogresno....idemo dalje)

da skratim,onda jednog dana kazes ovako....e,sada sam sposoban za pet svalerke i ne samo za rodjendane i osme martvove,vec za svaki dan po jedan poklon,vise ne vozim juga,kupujem mecku,vise ne pijem domacu rakiju vec dzoniju u najboljem klubu ili kafani,vise muzika ne svira drugom vec samo meni......pare se trose i trose i trose.....zatim zena sazna da imas svalerke,**** joj se za tvoje pare ima obraz,pokupi decu i podje....ostajes bez njih,kako bi ubio tugu,svalerke i alkohol i kafane su ti najbolja zamena.....jedna ceceri sedis u kafani pijan mrtav muzika svira samo za tebe,tebe pogadjaju pesme.......fajront u kafani,polazis kuci meckom,pustis cd u mecki muzika tresti,jugo isao 80 ali ces ti sada mecku da vozis 180.....i na kraju izleti ti srna pred auto ili jednostavno izgubis kontrolu i tras u drvo i nestanes.......

i zakljucak svih ljudi ce biti "ej taj je nasao ono zlato i bilo prokleto pa na kraju poginu za par meseci"
niko nece reci da para kvari coveka.....

ako ne pogines,izgubis primer samo zenu decu i ti potrosis sve na alkohol i zene.....

zakljucak ce biti :"taj sto je nasao para ili ostava,a gledaj ga sad bez zute banke i bez porodice."

naravno.....ovo je izmisljena prica ali je 99% bliska realnosti.......ko ispravno razmislja,shvatice sta sam hteo reci.....tako da dragane imaj jedno na umu i zapamti za sva vremea

"ni jedno zlato sveta nije prokleto,proklet je samo covek i niko vise"
da je zlato prokleto ili ako ima prokletinja u ovome sto radimo......drzavni arheolozi bi do sada svi bili pod zemlju,to ne zaboravi,a pogotovu arheolozi koji su otvarali faraonske grobnice.....

covek treba obratiti paznju na oksidacije (gasove) i otrove......ostalo je samo jedan veliki mit i nista vise.....

pozdrav.
he he he,ko da si citao iz moje glave.Imao sam namjeru napisati nesto slicno
odgoovorite sa citatom