TEMA: Voda u sondi
Prikazati pojedinačan prilog
  #18  
Staro 01.11.2009, 17:12
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
ulazak vode

Vumi mislim da gresis i mislim da je samo mesto gde kabel ulazi u sondu jedinina slaba tacka kod sondi.No ja prepostavljam da je prilikom izrade sonde prvo postavljen drzac sa navojem kroz koji ce biti provucen kabel onda se to sa unutrasnje strane zaliva epoksidom ili nekim silikonom.Ja bih tako odradio i dao dozivotnu garanciju na nepropusnost u rangu od 0 -50 stepeni Celzijusa.Mislim da mnogo vise moze niska temperatura da naskodi, smoli i kablovima a narocito plastici, nego visoka.Zasto,zato sto se na niskim temperaturama sve ukrucuje a i smanjuje svoj volumen(kabel i deo koji je zaliven postaje manji od otvora i tu postoji mogucnost pucanja ili odvajanja jer su to razliciti materijali) a na visokim pa cak mislim i do 90-tak stepeni sve bi se samo ocmoljilo ali bi ostalo kompaktno.Moja su iskustva takva a verujte da ih imam sijaset iza sebe.
Na kraju kada sam vec bio krenuo da grejem sondu bolje da sam dolio malo kljucale vode ne bi sigurno pukla,Ali posle bitke svi generali su pametni.
Iz ove moje vezbe sam naucio jedno; sondu potopiti u VRUCU vodu ali samo da pokrije zastitu i ne preko toga.Siguro ce se skinuti i SVE OSTATI NEOSTECENO.