Prikazati pojedinačan prilog
  #12  
Staro 27.02.2010, 11:43
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Druze Aleks72,ja sam nesto slabo razumio sta je pisac htio da kaze(vjerovatno zato sto sam slabo spavao,ne treba jesti suho meso kasno navece).Mene interesuje da li ti vjerujes da postoje piramide u Bosni ,ili ne?????
Izgleda da cu morati biti malo jasniji;ovu ,za mene,smijesnu fotografiju sam pronasao na internetu,a popratni tekst sam ja dopisao.To sto sam postavio temu u forumu zanimljivosti(praist orija)trebalo je da bude dio sale.
E sad,moje misljenje je da piramide NE POSTOJE.Zasto?Prvo mi je bilo nejasno da je gospodin Osmanagic ,na samom pocetku, najavio da ce se otkopavanja vrsiti 5 godina???Kako neko unaprijed moze to da kaze bez ikakvih pocetnih rezultata????
Ja sam,u principu,prakticar,a ne teoreticar,ili egzibicionista....ni je,nije egzibicionista,sen zacionalista.Ja sam bio na "piramidi" i vidio ono sto je otkopano prve godine.Vidio sam kamene ploce ,nepravilno ispucane i pod razlicitim uglovima.Pukotine su bile popunjene drugacijom,finijom, strukturom materijala,navodno ljepilom.Za mene su te ploce sedimenti koji su nastali na dnu mora ,ili tako nesto.Uzdizanjem terena ,ili nekim drugim tektonskim poremecajem,su ti sedimenti nepravilno ispucali.Kise ,koje su poslije padale,su otapale materijal i cijedile se sa tih kameni naslaga na najlogicniji nacin...kroz pukotine nastale prilikom pucanja.Tom prilikom su se na zidovima pukotina formirale te finije naslage kalcijumovih soli...nesto slicno stalaktitima i stalagmitima.Vremeno m su se pukotine potpumo zatvorile tim materijalom.Kakvo ljepilo,kakvi bakraci...Da se radi o piramidama,graditelj i,koji bi nastojali da naprave piramidu pravilnih oblika,sa stranama okrenutim odredjenim stranama svijeta,bi sigurno pravili ploce pravilnih oblika,jer je to mnogo,mnogo lakse izvesti.Sa pravilnim blokovima je kudi-kamo lakse i jednostavnije praviti pravilnu strukturu.
Onda jos alat....kako napraviti tako nesto monumentalno sa drvenim stapovima-nigdje ni pomena o nekom alatu...bar mjesalicu za beton da su nasli.
Ono jest da smo mi bosanci snalazljivi,ali....

p.s.
Aleks72,kad si sagledao film Avatar,trebao si skinuti 3d naocale...

Promijenjeno od zeljketa (27.02.2010 u 14:58 sati)
odgoovorite sa citatom