Prikazati pojedinačan prilog
  #520  
Staro 16.01.2014, 21:46
Grga Grga je upravo online
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
I ja glasam za Slimana ipak je on pronasao nesto sto su nazvali Prijamovo blago http://hr.wikipedia.org/wiki/Troja mada mi je zanimljiva sva ta misterija i nagadjanja. Ja mislim da mi napravimo jedno okupljanje svi sa foruma da ponesemo detektore asovcice, okrenemo neko prasence, i jagnjence uz picence i da ispitamo tu Grginu Troju mozda naletimo na originalno prijanovo blago je ovo sto je Sliman nasao datirali su 1000 godina starije.
Ja sam ZA. Jedini problem je što su bogovi ponekad dopuštali da svaka strana pokupi svoje žrtve nakon bitke. Inače, običaj je bio da pobjednik uzme sve žrtvine ''stvari'' i lešinu ostavi psima. Dostupni mrtvi su zapaljeni na lomači. Amazonska kraljica Leukoteja (mislim da se tako zvala - ljeno mi je tražit ime u spisima), koju je ubio Ahil, zapaljena je, a urna (zlatna) pokopana u grobu kralja Ila na ''istaknutoj gradskoj utvrdi''. Za obred Hektorove sahrane Grci su Trojancima dali 11 dana. I on je zapaljen, pepeo mu stavljen u zlatni kovčeg (nije zavjetni), pa u raku (grob) na koju su nabacali veću količinu zemlje, a odozgora prekrili još većom količinom kamena. Zato se bojim da je vrlo malo dokaznog materijala ostalo na ''bojnom polju''. Treba pretražiti jedino tvrđavu (Skadar na Bojani) Rozafu, ili rijeku Bojanu, na žalost - s debelim slojem mulja u koritu. Ako se nekim čudom sretnemo u tome kraju ja ću pripomoć potražit mjesta za sve vas koji dođete s detektorom. Ebiga, ja ne znam ništa radit s ovim aparatima. Totalni sam mulac, ali korisno ću uprt prstom, garant...
odgoovorite sa citatom
2 x *Hvala* korisniku Grga za ovaj prilog: