Prikazati pojedinačan prilog
  #21  
Staro 20.10.2009, 17:59
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
Znaci da si ti radio u multintonskom modu na exporeru? Vidim da neki ipak preporucuju 4tonski mod na netu ? pa sam od starta batalio multiton
Na spectrumu sam od samog pocetka radio u mixedmodu i dobro znam prednosti kada detektor svira na sve ,ovde pokusavam da povecanjem tresholda napravim nesto slicno . Kada mi se treshold prekine a ne svirne da je pozitivna meta tada malo razgnem zemlju da proverim da nije slucajno nesto dublje i ako detektor i dalje cuti znam da je ferit(tj ono sto sam diskriminisao na ekranu)
bas tako,ja recimo imam teren gde hvata ferit na 20cm./ od zemlje i treshold skoro da ga vise i ne cujem od toliko ferita.u ovom slucaju aparat je corav,skoro neupotrebljiv,takav je bio explorer,dfx je bolje odradio posao ali je plitak da denar vidi samo do 5cm.sada sa ovim aparatom mogu ga vaditi i na 20cm.
sustina je kako aparat tretira ove smetnje od ferita.
i kao prvo pravilo,najbolje je da radis u modu koji tebi odgovara,ja sam radio u "motion" modu znaci samo klizim sondom preko mete i on zuji kao na whites na pinpoint.mozda tebi vise odgovara da mases sondom,to moras vremenom da vezbas i da vidis sta se desava,aparat ti sve prica ti samo treba da naucis njegove reci-za par dana to neces moci sigurno
odgoovorite sa citatom