TEMA: San
Prikazati pojedinačan prilog
  #33  
Staro 08.04.2011, 10:51
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.323
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.546 zahvalnice(a/u) za 403 priloga
Libija

Postovani kolega

Nemam nista protiv tebe kao Milana kojeg i ne poznajem. Reagirao sam na potez Vumija kao vlasnika foruma zbog skidanja teme koja je meni znacila veoma mnogo. Od napada na Libiju sam utrosio na stotine sati u borbi protiv fasista koji su je napali pisuci po raznim forumima, javljajuci se raznim humanitarnim organizacijama, politickim partijama i institucijama u bivsoj Jugoslaviji i po skandinavskim zemljama. Mozda ti je nepoznato, ali se na Netu od samog trenutka napada spontano stvorila mreza aktivista iz cele bivse Jugoslavije i povezala sa celim svetom. Radi se o hiljadama mladih i starijih ljudi od Slovenije do Makedonije koje je povezao osecaj za pravdu i zelja da se nevinom pomogne. Na svetskom nivou je verovatno sudelovalo na milione ljudi, od onih najaktivnijih hakera, casnih profesora univerziteta, publicista, naucnika, pisaca, nobelovaca, celog slobodoljubivog sveta od USA i Rusije do Kine i cak Japana gde je mnogima ovo bilo vaznije od njihovog atomskog problema. Borilo se protiv zapadnih medija i pokusaja da blokiraju istinu, posebno na pomoci odrzavanja libijskih patriotskih Net-stranica koje su celo vreme bile napadane i skidane od strane agresorskih strucnih ekipa. Potpisivale su se peticije, raskrinkavale medijske lazi, sirila istina o pravim uzrocima agresije, izvrgavali se ruglu mali i veliki politicari kao i medijske zvezde iz sveta filma i muzike koji su radi vlastitog reklamiranja podrzaavali napade, slali se video klipovi, twiter i facesbook su goreli itd. Istovremeno se napadalo zvanicne stranice ministarstava obrane i vlada zapadnih zemalja i uspevalo da ih se po nekoliko sati dnevno iskljuci, bilo je cak napada na operativne stabove zemalja agresora pa i sam Pentagon. Malo se spavalo, izgaralo se u borbi i osecaju zajednistva i solidarnosti. Ponovo se ujedinio progresivni deo sveta, podsecalo je na internacionalnu Spaniju iz gradjanskog rata i svi smo zeleli samo jedno - NO PASARAN !

U nasoj forumskoj birtiji se nista nije desavalo po tom pitanju, za_ebavalo se kao i obicno, a moj glas savesti je brutalno sasecen snagom vlasnika foruma, iako sam se ovde osecao kao kod kuce. Ja sam clan mnogih organizacija za humanitarna prava, alternativnih i ekoloskih pokreta, drustava za zastitu prava zivotinja i slicnih organizacija koje se bore za bolji i pravedniji svet (moja borba nije pocela i ne zavrsava sa Libijom, ovo je vec treca generacija u mojoj porodici). Nisam razocaran, navikao sam da se borim, a tebe sam ovde postedeo (dobro si prosao :-) ), jer znam da nisi svestan svega ovoga u dovoljnoj meri.

Ja volim ovaj hobi (pomenuo sam koliko sam izdvojio samo za literaturu), ali je to ipak samo hobi koji se u meni javio kao rezultat opste radoznalosti i citanja, ovaj drugi deo moje licnosti, koji je reagirao temom Libija, urodjen je i nadgradjen najplemenitijim idejma koje je stvorio ljudski rod.

(Za pametnjakovice kojima je jezik brzi od pameti i nikakva tema ni probelm ne postoje, savetujem da najpre dobro razmisle pre nego sto lupetaju gluposti, a ovaj primer im pokazuje kako bi se mogli osecati mnogo bolje kao ljudi kada bi u njima bilo samo malo vise savesti i osecanja prema zivotu)
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom