Prikazati pojedinačan prilog
  #44  
Staro 21.11.2007, 02:38
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od grca976 Prikažite prilog
Banebeograd:
nisam imao nikakvu nameru predhodnim porukama reci da to sto si napisao ti i ostali clanovi ovog foruma nije tacno niti sam hteo uvrediti tebe ili bilo koga. mozda je moja poruka tako zvucala pa se zato izvinjavam tebi licno i svima ostalima.
Naime: moja ideja je da se nekolicina nas upustimo u samogradnju koristeci nasa iskustva i znanje pa ce mozda od svega toga nesto na kraju da ispadne.
Sto se tice kopanja po planinama veruj mi da sam dosad iskopao barem 1000 rupa i to zahvaljujuci upravo detektorima koji su dobro reklamirani i od svega toga imam iskopanu samo jednu tursku sablju a svaki izlazak nas je kostao u proseku 80-150 eu. ( prevoz , hrana , oprema za planinarenje, baterije , itd. i zgubljena 2 dana minimum ,promrzline ....) pa me je to navelo na ovakav "poduhvat" posto na takvim terenima fabricki modeli ne daju rezultate.
Sto se tice sonde slazem se sa vama da je tesko napraviti je ali to mogu i kupiti ili uzeti sa nekog mog detekt. ukoliko pravljeni bude lepo radio.
Opis mog radnog mesta je imao za cilj da pokaze da lemilicu , osciloskop, solidno znanje itd. imam i da je to jedan + za samogradnju
mislim da je jasnije sta sam hteo reci predhodnom porukom
jos jednom se izvinjavam banebeograd-u i svim clanovima
ma brate samo opusteno, niko se ne ljuti, samo bi svi da ti pomognu,eee da sam ja bio pametan i slusao neke koji su me savetovali sigurno bih ustedeo dovoljno za jedno lepo letovanje u spaniji, ali sta ces kad se mucis brze ucis,a i vise kosta ...
1000 rupa, auuu pa ti si se bas naradio,nego slutim da su vecinom bile potrage za zlatom, hajduckim ostavama,skrivenim cupovima i slicno, pa su zato rezultati izostali, probaj da nadjes neki normalan rimski ili slican teren pa da vidis kako ce biti plodonosna svaka rupa koju iskopas...
ako ti bude trebao i neki telefon od iskusnijih "samograditelja" metal detektora ovde u srbiji i to mogu da ti posaljem na pp
inace samo jos da te upozorim da sonde ne mozes tek tako da uzimas od fabrickih i stavljas na neki drugi aparat, ne bi dobio nista,ima nekih koji su kompatibilni, ali vecina da bi zastitila svoje interese za svaki metal detektor pravi posebnu sondu, hocu reci ne mozes recimo garetovu na minelaba i slicno...
pozz i samo napred u nova kopanja
odgoovorite sa citatom