Prikazati pojedinačan prilog
  #28  
Staro 22.10.2009, 23:03
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
pozdrav ljubo,odavno te nema.ne razumem sta se desava,ali otprilike bi to izgledalo ovako.kad upalis detektor,recimo da je zemlja losa u smislu prisustva ferita,na nekim aparatima odradis rucni balans sa zemljom a na nekim to odradi automatski.da bi sve radilo kako treba i da gvozdje registruje ulevo ili od 0do-95 a dobre mete od 0do+95,aparat mora da podesi tu fazu na nuli i tu ostane./u ovom slucaju gde je puno ferita to nije slucaj i pomera se nula na nekih recimo -10 ili -30,tako da nailaskom na dobru metu ,aparat je jos uvek u minusu jer ne pocinje od nule da meri nego iz minusa ostaje u minus.
a za to sto se tebi dogadja,ja sam imao isti slucaj,registruje duboko gvozdenu metu u zemlji(strelicu) iskopam i kad je izvadim vise je nema.
ja uzmem strelicu i pokusam vazdusni test,pocinje da hvata od 30cm,kako priblizim sondi on je sve manje registruje.problem je u podesavanju diskriminacije,previ se je stegnut,ako ti je aparat slican kao moj onda ga malo popusti na disc. i bice sve ok
Tu sam,samo nemam toliko vremena zbog posla da se javljam.Ranije sam napominjao da imam Whites coinmaster 6000 D/S2 i Whites classic III SL turbo.Prvi je stari model i ima perfektnu diskriminaciju ali nažalost nije konforan u pokazivanju nalaza kao novi modeli,Classic turbo je noviji model i on ima dobru diskriminaciju.Sa oba detektora nemam nikakvih problema na terenima gde ima cigli i pojačane mineralizacije.Samo sam napomenuo ovu neobičnu pojavu kod nekih nalaza od gvožđa.Naime u zemlji lepo tonski pokaže,a kad iskopaš onda u vazduhu nema pokazivanja
odgoovorite sa citatom