TEMA: Fisher F70
Prikazati pojedinačan prilog
  #20  
Staro 06.09.2011, 19:08
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Pozdrav Alex...

Za početak možete da resetujete detektor (strana 19 uputstva):
Detektor ugašen ->Držite Ground Grab+Menu... uključite detektor... kada pokaže 88 na dipleju, pustite dugmiće.

Sve zavisi od podešavanja...
Kao što je Naki011 napisao može da se desi i da samo pronalazi pivske čepove
... i naravno podešavanja,... od ground balance (kod njega ground grab), do ostalog.
U mojoj prethodnoj priči, tonovi na dp,... da lepo peva, u odnosu na predmet (zgodna stvar, kada se radinoću, ili u slaboj vidljivosti),+...
Na programu 2 držim na default varijanti 2-ke... ili u prevodui da prihvata sve,+...
Uz pomoć disc balanca diskriminišeš linearno ili redom sve na skali, od gvožđa pa naviše... Notch može po potrebi da izbaci određene opsege (da ih precrta, a da ostaviš samo one koje želiš ciljano).
Kada nisam siguran šta čujem (da li je meta ili mineralizacija tla) prebacim na 2-ku (taster +), i čujem ga...
Pin Point radi lepo, sonda je elipsa i meta se nalazi u centru, na najjačem signalu (po potrebi ukrstiš metu)
U pesku sam kopao rupe prečnika 15-20cm...
Očitavanje dubine radi verovatno kao i na ostalima, nisam često palio lampu, samo povremeno da vidim približnu dubinu, jer iskazana dubina zavisi od realne dubine i veličine objekta...
Ovde ti je lep primer za Garrett-ov AT PRO,... očitavanja u odnosu na veličinu i dubinu predmeta: http://www.youtube.com/watch?v=s_Atq...eature=related

Poz D

BTW... Kupio sam u formaxu torbu za 1390din (~14e)... maskirna za šaranski ribolov, za 2 štapa i puno lepih i korisnih džepova...
Unutra ima pregradu za štapove koju sam opsekao...
Kada se donji deo šipke sa sondom malo zaokrene, pa uvuče skroz, a sonda zarotira... sasvim lepo staje KOMPLET!!!
Torba može da se nosi u ruci, ili na leđima, a detektor je spreman za akciju, ili za bežaniju u roku 1-2min
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom