TEMA: emisija
Prikazati pojedinačan prilog
  #41  
Staro 22.02.2013, 22:36
Alexx
Gost
 
prilozi: n/a
Evo procitah ovu temu do kraja, pa ne mogu a da ne prokomentarisem. Do sada sam mislio da je osnovna stvar kada krenes u ovaj hobi da procackas krivicni zakon i zakon o kulturnim dobrima, a ono izgleda da ovde treba da pocnemo od teme sta je arheolosko nalaziste. Mislim da pre nego sto izadjete na teren ne bi bilo lose da procitate osnovno, zakon o kulturnim dobrima i malo oko onih clanova sto je napisao Bane. Pa ljudi, to vam je kao da vozite auto a neznate ni jedan znak pored puta. Tvrdite vi sta hocete, ali Bane je ipak u pravu. Ono sto je za nas dobro je to sto zakon ipak ima rupa tako da mozemo da se vadimo, pod uslovom da nismo na oznacenom i ogradjenom arheoloskom nalazistu. Tu nas ne vade ni kozne gace. Imao sam susret sa policijom na terenu, i mogu vam reci da ishod susreta zavisi od toga koliko pandur poznaje ovu materiju. Mozda ce vas pustiti kao mene, ili ce vam privremeno oduzeti detektor uz pretnju podnosenja prijave. Jedini pravi odgovor: izgubio sam u lovu ili setnji ogrlicu, narukvicu, sat i tako to a vrlo mi je vazna uspomena, i mogu se zakleti da mi je bas ovde negde ispala. Koliko mi je vredna uspomena vidi se po tome sto sam kupio ovu spravu sto pisti da je nadjem, normalno ne pominjete rec detektor. A na pitanja koja ce vam on postaviti odgovarate: sta rekoste, ar arhe aaaa arheologija. Aaaaa to vam je ono sto kopaju kosti od mamuta. Pobogu, nemam ja pojma o tim slonovima. Mogu da se zakunem da ih ovde nema. Malo sale, naravno. Ozbiljno, nemojte tumaciti zakon kako se vama svidja. Ali, ovu moju salu upamtite, mozda ce vam stvarno nekada trebati na terenu. Ih, ala sam se ja raskenjaooooo.
odgoovorite sa citatom