Prikazati pojedinačan prilog
  #771  
Staro 13.01.2019, 21:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od Crni-1 Prikažite prilog
Ako ćemo po toj logici onda nam nema spasa,planina Beljanica je 1339 metara i u samoj blizini njenog vrha nalaze se školjke za koje znalci kažu da žive na dubinama od 500m i dublje.
Da je tako onda je vjerovatno u ta vremena postojalo samo poneko ostrvce i nista vise. Ako bi uzeli da je Panonsko bilo tako duboko sta bi ostalo od cijeloga svijeta nepokriveno, samo visoki planinski lanci visine preko 2000m? Mozda je doslo do uzdignuca terena pa je Beljanica podignuta naknadno. Meni se sve cini da je Panonsko more (mozda prije jezero) ostalo "zarobljeno" nakon povlacenja nekih velikih mora (okeana ili cega vec) i da je opet pomjeranjem terena doslo do njegovog oticanja u maticne vode. Pitanje je gdje je nestala onda sva ta voda?

Sto ce tice strucnnjaka koji govore da se u svjetska mora talozi godisnje toliko i toliko mm mulja i da se more podize zbog toga tu bas i nisam siguran. Ako pogledamo koji je procenat kopna u odnosu na okeane i onda jos kada vidimo koji procenat od svega toga imaju rijeke, mislim da od te price nema nista. Slicno mislim i o topljenju leda i podizanju nivoa mora zbog toga.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom