Prikazati pojedinačan prilog
  #9  
Staro 01.09.2005, 14:00
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Pazi x_lav, ako vec ulazimo u detalje o Spectrumima, tacno je da oni imaju fabricke programe, ali imaju i dva ili vise custom (korisnickih), koji se mogu programirati.
Ja sam takodje usao u "tajne" programiranja Spectruma, jer mi je to u opisu posla (odnosno od takvih stvari zivim). Programirao sam ih citavu gomilu do sada, i moram ti reci da internet programi kod nekih Spectruma pale, a kod vecine ne, jer sve zavisi od rezonance sonde i slicnih stvari.
Ali, nijednom od Spectrum serije, zemlja NIKADA nije u nuli, vec uvek negativna. Ako ga resetujete 10cm iznad zemlje, pa onda spustate do zemlje za trazenje (a svi to rade, jer je jedino tako miran na zemlju), njemu TUNE ode u minus, i automatski smanji SENZITIVE za duplo, i ima katastrofa los domet. TO mogu probati svi koji ga imaju. A domet (posle spustanja sonde) neka probaju predmetom u vazduhu, iznad sonde. Zato su oni tihi za sve minerale. To je proizvodjacki stos, koji amateri ne mogu otkriti, i samo dzabe mandaju sondom, misleci da ce nesto pronaci.
Inace, bezite od novijeg Spectruma za 12V, unutra su ga unistili, analogni deo (koji je jedini bitan), je sveden na petinu. Upravo jedan takav pokusavam malo poboljsati, ali slaba fajda.
odgoovorite sa citatom