Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 02.05.2014, 11:50
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 572 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Moderna numizmatika

Uvek sam se pitao da li sam jedini kolekcionar novijih kovanica na ovom forumu. Skupljam kovanice od malih nogu, Mnogobrojna rodbina iz inostranstva mi je donosila uvek po neke kovanice tako da se do sada nakupilo. Zasto sam se opredelio za novije kovanice a ne za rimske, keltske, srednjovekovne... iz prostog razloga kao i svaki kolekcionar tezi imati sto bolji i ocuvaniji predmet. Ovi stari iz zemlje su vecinom prljavi izgrebani osteceni tesko se nadje neki da je savrsen. E ti savrseni ti sto se cakle sto sijaju potpuno neosteceni ti me privlace.
Razmisljao sam dosta kako ih "upakovati" da se nebi prljali i ostetili. Razmisljao sam o koferima albumima pa i upakovane u kartoncice. Tesko da bi neki kovnicki ceo set mogao stati u jedan red albuma pa neki su malecki neki ogromni pa sam cunjajuci po internetu naleteo na takozvane blistere. To mi je dalo ideju da napravim nesto slicno sa nekim informacijama vezano za zemlju odakle su pa ukratko o tezini , i ostalim informacijama. Evo kako to izgleda pa bih vas zamolio da kazete ne da vam se svidja nego sta ne valja vase predloge kako bi vi uradili itd.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg IMG_1366.jpg (48,8 KB, 48x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_1367.jpg (49,0 KB, 40x prikazano)
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
3 x *Hvala* korisniku pike.sch za ovaj prilog: