Prikazati pojedinačan prilog
  #49  
Staro 12.02.2012, 12:55
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 43
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
odbija naravno,druge magnete.meni su se dva zalepila preko prsta,i zajsta vam ne bih preporucio da vam se to desi.
a jednom sam imao takodje priliku da mi se zalepe dva komada,jedan mi je bio u gornjem dzepu jakne a drugi u dzepu od pantalona.....do lepljenja je doslo kad sam se sago da zavezem patike,verovali ili ne ali nije bilo nacina da se oslobodim dok mi zena nije sekla dzep od jakne a zatim sam morao da secem i dzep od pantalona.
odlepljivanje je bilo isto zaebano,otisao kod komsije i jedan smo stegli u jednu stolarsku stegu (mozda su imale po metar velicine) i drugi u drugu,i uspeli smo tek kad smo seli dole i spojili noge pa smo se tako odguravali nogama a rukama vukli za stege.

video sam da je neko postavio neki magnet gde je pisao da dize 50kg od dole,medjutim,koliko se ja secam ovi sto sam ja imao mali,digli su valjda 165 kg a veliki su digli valjda 380kg....i ako me secanje dobro sluzi mali je bio 5x5x5 a veliki je bio 8x8x8.
dobijao sam ih iz francuske,sluzili su u vojne svrhe,valjda.....val jda na nekim radarima su ih koristili,postavljal i su se kontra tako da nije bila potrebna struja da se okrecu.ali ovo nije proverena informacija.

ah,da....veoma su krti.i prvi i drugi put kad su se spojili,doslo je do malih ostecenja,tako da svaki put kad bi se nesto vece zalepilo za njega,doslo bi do pucanja,mozda ne pod vodom.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom