TEMA: Poplave
Prikazati pojedinačan prilog
  #32  
Staro 26.05.2014, 17:37
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Ove poplave su su zaista prava katastrofa.U subotu sam prosao kroz Maglaj i Doboj i mogao sam vidjeti nevjerovatne posljedice razaranja vodenog talasa;metarske naslage drveta,namjestaja ,plasticnog otpada i mulja,razorene ceste,mostovi i ulicna rasvjeta.Sve je izgledalo tako sablasno i prazno.
Milioni plasticnih kesa i smeca koje vise po oguljenim granama oborenog drveca ,a i onog koje je uspjelo da odoli bujici,su svjedocili o nemarnosti ljudi i njhovom nepostovanju prirode.Sjetio sam se kako izgledaju nase sume;kao da je bobma pala i to jedna velika...Nemoguce je da se normalno krece kroz sumu od svih onih ostavljenih grana i stabala.Kad kod odem u traganje,pored pticijeg cvrkuta,se negdje cuje i motorna pila.Prije par dana sam skoro ostao u sumi sa autom,jer su ,dok sam ja trazio,sumokradice unistile put izvlaceci oborene balvane.
Moram napomenuti i to da se svugdje,ama bas svugdje,prave divlje deponije za odlaganje smeca.U kanjonu rijeke Lasve je napravljena deponija na svakom mjestu gdje nedostaje bankina na cesti.

Mislim da su ljudi sami krivi za sve ono sto ih je zadesilo i da bi bolje bilo da, umjesto da krive nekog tamo Boga,promjene svoje ponasanje.Bolje bi bilo da ne obaraju svako stablo koje je na dohvatu motorne pile,da ne bacaju gradjevinski i drugi otpad na obale rijeka,suzavajuci im tako korita,da ne grade stale kuce i pomocne objekte na samoj obali itd,itd.
Malo vise respekta za prirodu,a malo manje arogancije,jer priroda ce da uspostavi ravnotezu i po cijenu da izbrise ljude sa lica zemlje.Proslost nas je naucila da je to tako jednostavno...
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku zeljketa na prilogu