Prikazati pojedinačan prilog
  #92  
Staro 29.06.2009, 21:43
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Memnon

''Tada u trojanskom vijeću staraca ustade starac Timet i iznese prijedlog da Trojanci isele iz zavičaja i potraže sigurnije mjesto za svoje boravište, pošto se zna da je trojanskom kraljevstvu već odavno dosuđena propast''... Prijam se nije složio s ovim prijedlogom jer je čekao da iz Etiopije, zemlje tamnoputih ljudi, sa svojim nebrojenim narodom dođe Memnon, sin Prijamova brata Titona, a muža božice Zore.
Kad je Zorin sin Memnon stigao Prijam ga počasti lijepim darovima i gozbom. Pripovijedali su o beskrajnom Svjetskom moru, o granicama Zemlje i o čitavom dalekom putu što ga je prevalio od obale Okeana do visoke gore Ide i do grada kralja Prijama, spominjući junačka djela koja je putem izvršio.
''Prijam podigne čašu od suhoga zlata, djelo Hefestovo i baštinu trojanske kraljevske porodice''...

Prijedlog starca Timeta Prijam je morao poslušati jer su Trojanci svejedno protjerani iz svoga zavičaja u raznim pravcima – prema Slavoniji, Srbiji, Bugarskoj, Aziji, Africi, Italiji, pa čak i do Engleske...

AJANTOVA SMRT

''Za skromnost te molim, oče Zeuse – pošalji mi ovamo moga brata Teukra''...
''I vas, Ernije, sazivam – kako mene ovdje vidite gdje svršavam svoj život kao samoubojica''...
'' A ti, sunčani oče Zeuse, koji se svijetleći voziš po visokom nebu i vatrenim munjama treseš zemlju, kad budeš sa svojim kolima iznad moje domovine Salamine, pritegni uzdei javi mojemu sijedom ocu i sirotoj majci moju jadnu sudbinu. Zbogom sveta zrako. Zbogom moja postojbino Ateno sa svojim rijekama i izvorima''...
Onda se ubio svojim mačem...
Kako bi mogla izgledati Zeusova svijetleća kola koja pominje Ajant? Možda ovako...? (slika 1 i 2)
Snimljeno negdje u Africi... i u Kini...

Nikada ne treba biti sasvim siguran u autentičnost ovakvih fotografija, ali NLO snimljen u centru Sarajeva teško bi mogli režirati i ponajbolji svjetski režiseri. Isti objekat izgleda da je sniman sa dva različita položaja i djeluju mi prilično autentično. Možda se baš zbog toga čine kao dobra foto montaža, što, opet napominjem, teško bi bilo snimit i najboljom studijsko filmskom opremom. Kako to izgleda u Sarajevu možete pogledati na svakom internet linku pod nazivom ''NLO Sarajevo'' u pretraživačima.

Zeusove munje nije teško zamisliti pošto su prilično slikovito opisane, možda baš ovako kako je nedavno snimljeno u Britaniji.
Iako je zapanjujuću scenu snimala mobitelom, 20-godišnja Zoe Salthouse jasno je uspjela zabilježiti NLO kako iznad Alcringtona (Engleska) gađa metu na tlu crvenim i bijelim zrakama. (slika 3 i 4)
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg NLO3.jpg (5,2 KB, 19x prikazano)
Tip dokumenta: jpg NLO2.jpg (8,5 KB, 13x prikazano)
Tip dokumenta: jpg NLO1.jpg (14,2 KB, 13x prikazano)
Tip dokumenta: jpg NLO4.jpg (2,1 KB, 13x prikazano)
odgoovorite sa citatom