Prikazati pojedinačan prilog
  #58  
Staro 06.05.2008, 16:50
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

[QUOTE=Enigma;24513]Ljubo ne bih se složio, mislim da čim više digitalije tim stabilnije, ali osjetno pliće i neosjetljivije. Logiku: ima-nema, ( 1-0 ) jedino moćna analogna elektromagnetna sila može izbaciti iz takta. D/A - A/D pretvarač čim bliže TX/RX zavojnicama tim stabilnije. Moja vizija detektora budućnosti je aparat bez klasične elektromagnetne sonde, jedna vrsta skenera koja nema veze selektromagnetskim valovima u ovom spektralnom području koje se danas koristi [/QUOTE
Pozdrav Enigma.ne mislim konkretno na sve digitalne verzije detektora vec na one u rangu srednje klase.primera radi moj kolega ima spectrum xlt i kad je u mojoj blizini na oko 30metara detektor pocne da mu radi nestabilno,dok moj coinmaster radi stabilno.on onda menja radne frekvencije ali ne pomaze.kad sam u blizini sa fisherom cz 5 na razdaljini od jedan metar,detektori se uopste ne ometaju u radu.Kad smo u blizini dalekovoda,nekog releja i slicno,i onda nemamo nikakvih poteskoca u radu.Sto se tice aparata bez klasicne sonde, postoji fabricki model ali cu pitati za informaciju gde treba pa cu napisati koji je to model
odgoovorite sa citatom