Prikazati pojedinačan prilog
  #13  
Staro 30.01.2010, 12:25
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 572 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Imate slike pojasa na drugom forumu.Cini mi se da sam ja pisao gde se nalazi pojas.
Pretpostavljam da originalni pojas zna samo nekoliko ljudi gde se nalazi, replika se nalazi u muzeju u Sremskoj Mitrovici i najverovatnije je necemo nikad videti jer nece da je prikazu pa cak i na video binu kako je najavljivana. A znate zasto? Da ne bi mozda braca Kozjak ili Mitke Simeonovski ili neko ko ga je video uzivo prepoznao da se radi o kopiji a ne originalu. Sve slike sto sam video na internetu su mi nekako mutne kao i sva ta rabota ljudi koji su odgovorni za avarski pojas. Malo sam cunjao po internetu pa evo nekih zanimljivih tekstova:
NAGRADA 3.860 EVRA
Prema proceni sudskog veštaka i zlatara, garnitura Avarskog pojasa sadrži zlato od 22 karata, čija tržišna cena je 9,50 evra za gram. Kako je reč o “neobrađenom zlatu”, njegova cena kao predmeta na tržištu je danas 11.405,30 evra! Po Zakonu o kulturnim dobrima, nagrada za iskopano blago, nalazaču donosi trećinu te cene. Dakle, 3.860 evra.
Ne daju ni novinarima da ga slikaju pa nebi ga dali ni predsedniku Srbije i vlade da ga vide, ste se tu krije i zasto nesme niko da ga vidi, mozda je prokleto ili radioaktivno ili ima kugu, mozda pogledom na njega moze da se osplepi, da se poludi od prizora. Smem da se kladim da cu pre videti originalni pojas na nekoj aukciji ili u muzeju u Londonu ili Parizu nego u nasoj Drzavi.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg avarskipojas1yw8.th.jpg (4,5 KB, 13x prikazano)
Tip dokumenta: jpg avarskipojas2ec7.jpg (6,4 KB, 14x prikazano)
Tip dokumenta: jpg avarskipojas3er8.th.jpg (4,6 KB, 12x prikazano)
odgoovorite sa citatom