Prikazati pojedinačan prilog
  #2  
Staro 12.03.2005, 00:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Kao prvo budi pozdravljen i drago mi je sto si odlucio postati calnom nasega maloga (nadam se da nece tako i ostati) foruma !!!

Sto se tice tih georadara ako se tako mogu nazvati, nemam licnoga iskustva sa njima. Poznate su mi neke od njihovih varijanti ali nigdje nisam cuo da su oni stvarno i funkcionalni. Medju prvima bih naveo "FUTURE xxxx" za kojega kazu da ne sluzi nicemu, vec samo da bi se od nekoga uzeo novac. Prije mozda 2 godine dosao sam do nekoga pisanoga materijala o nekakvom "skeneru" za zlato, koji navodno otkriva sve zlatne predmete u krugu od nekoliko stotina metara pa cak i km i ne sjecam se vise sve do koje dubine u zemlji. O cijenama mislim da i ne treba da se prica, one su astronomske. Na zalost nisam uspio da vidim takav uredjaj mada je bio tako reci na dohvat ruke, kod jednoga prodavca detektora za metal ovdje kod nas u Becu. Cuo sam poslije price da ga vise nije htio prodavati jer se ispostavilo to da uopste ne vrsi funkcije za koje je namijenjen.
Danas sam imao prilike da citam o takodje novom na trzistu, takodje radaru, koji je njemacke proizvodnje, sa kojim se ima mogucnost direktnoga pracenja, bez laptopa, uz pomoc "naocara"- na zalost cijenu nisam mogao da pronadjem.
Posto, kako sam rekao, nisam imao prilike da se licno uvjerim u rad takvih "naprava", ne smijem ni da ih ocijenjujem ali bih napomenuo da je ipak veliki rizik samoga proizvodjaca, traziti velike sume novca za tako jedan uredjaj a da se na kraju ispostavi da on uopste nije za upotrebu.
Sto se tice serije "Future", znam da je prodavac licno donosio kupcu uredjaj i pokazivao kako se sa njim radi (naravno troskove boravka je placao kupac).
Toliko o radarima. Sto se tice magnetnoga mjerenja imao sam takodje prilike da vidim samo rezultate takvih mjerenja a radjeni su iz aviona. Ipak za takve vrste mjerenja treba biti osposobljen i na kraju treba se tacno znati sta se na snimcima vidi (iskustvo je u pitanju). Inace licno ne poznajem takve uredjaje niti sam cak vidio njihove slike (izgleda takvih uredjaja). Sto se tice snimajna sa IC to mi nije poznato.
Sve u svemu mislim da je za sprovodjeje hobija dovoljan jedan dobar detektor, dosta znanja iz istorije i jedna od znacajnijih stvari- SRECA
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom