Prikazati pojedinačan prilog
  #7  
Staro 13.03.2005, 02:42
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Potrebne su dve vrste softvera. Jedan sam razradio sam, a drugi su patentirali i razradili veoma mudri matematicki strucnjaci, i ja ga imam.
Hardver sam dizajnirao sam, ali po standardnim tehnickim zahtevima, kakvi su potrebni za resistivity imaging tehnike.
Znaci, ja imam svoje tehnicko resenje, ali je to otkrice delo desetina umnih ljudi zadnjih desetak godina. Kao kada recimo sada isprojectujes novi tip Pi detektora, a on ipak nije tvoje otkrice, nego ekipe sa Kembridza 1968godine.
Inace, stvar je nova, tek se pojavljuje u arheoloskim istrazivanjima, i ubedljivo je najmocnija. A razvijena je za potrebe istrazivanja nafte, ruda itd. do dubina i do 15km pod zemljom.
Strpi se malo, radim na ozbiljnoj prezentaciji toga, samo da se skloni ovaj sneg, zbog koga kasnim citava dva meseca.
Ako te ova stvar zanima, evo ti prva pomoc:
http://www.agiusa.com/index.shtml
Bitno je reci da se mora znati razlika izmedju ove, veoma slozene tehnike, i klasicnih resistivity metara sa 4 elektrode, koji postoje vec dugi niz godina, i sa kojima se ne moze izvoditi 2D imaging tehnika.
A 2D imaging znaci, da kad snimimo teren, na ekranu monitora dobijamo poprecni presek zemljista u boji, sa svim anomalijama u njemu, kao recimo kompjuterizovana tomografija u medicini. Zanimljivo a?
Za dodatne informacije o tome odi na sajt:
www.google.com
Zeljko
odgoovorite sa citatom