TEMA: Meteorit
Prikazati pojedinačan prilog
  #17  
Staro 17.01.2007, 13:59
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Šta se sad ovde izdešavalo??? Nije mi jasno šta se dešava???
Prvo: Koliko sam razumeo Enigmu, koji se u uvodu poigrao sa izlaganjem u stilu antičkih legendi da bi zagolicao našu znatiželju, izneo je svoju zanimljivu teoriju o mestu koje je nastradalo padom meteora ili meteorske kiše, što morate priznati i nije nemoguće. U novijoj istoriji možete pročitati o onome što se desilo u Čikagu...
Drugo: Ja sam u sličnom stilu izneo svoju "teoriju":
Naselja su nastajala blizu ili na mestima sa prirodnim resursima. Taj meteor ili meteorska kiša su mogli pasti pre nego što je grad nikao na tom terenu, a sam grad je mogao biti uništen od ko zna čega posle nekog kraćeg vremena. To bi moglo dovesti u zabunu onoga koji istražuje, pa ko velim...
Treće: Svojom "legendom" nisam hteo da uvredim ili ismejem Enigmu, niti bilo koga ovde. Ovaj forum nisam shvatio kao strogo "detektoraški" ili striktno arheološki, jer postoje teme gde se može pisati i na ovakav način. Zašto bi to onda nekome smetalo? Mislite da ni jedan meteor u dalekoj prošlosti nije mogao da padne na ovaj deo Evrope? Mislite da je za to verovatnoća manja od verovatnoće da su u bosni živeli faraoni ili narod Maje?
odgoovorite sa citatom