Prikazati pojedinačan prilog
  #190  
Staro 28.06.2010, 20:41
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Machu pichu

Stari grad Machu Pichu na vrhu je planine i jako teško mu je prići čak i pješice, pa ga, vjerojatno iz istoga razloga ni Španjolci nisu uspjeli otkriti, razoriti i opljačkati... A tako je genijalno i efektno sagrađen...



Zaboravljeni grad Inka Machu Pichu u Peruu, na vrhu posebno odabrane planine oblika je ptice kondora, široko raširenih krila.

Poznata panorama u cijelom svijetu. Španjolski osvajači nisu uspjeli do njega doći. Zašto? Pa zato što je sagrađen visoko na brdu i nema nikakavu pristupnu cestu. U grad se očigledno moglo doći samo odozgora, iz zraka, nekom letjelicom...
Neću puno pisati o ovome gradu jer se skoro sve zna osim možda...
U njemu postoji još jedna zanimljivost u prilog mojoj teoriji. Nisam uspio pronaći niti jednu fotografiju, ne mogu slikovitije objasniti, ali uglavnom, u sklopu grada skladno i genijalno ugrađen je jedan kameni detalj. Arheolozi kažu, žrtveni oltar s kojega, u jednom od solsticija, sjena sunca formira tanki i izduženi oblik tigra. Mislim da bi se ovaj oblik trebao pojavljivati od ''nule'', iz početka, samo da je obratnica drugačija...

GDJE SMO BILI

Ima još nekoliko ovakvih fenomena što se mogu povezati s obratnicama, ali uglavnom, sve zagonetne rukotvorine na Zemlji građene su da bi se posjećivale i gledale isključivo dolaskom odozgora, iz zraka. Samo iz toga razloga nema nikakve ceste za vozila na kotače, jer takvih vozila za putovanja nije niti bilo. Zbog toga se ljudi u to vrijeme cestom nisu ni koristili. Putovali su zrakom i letjeli su tamo gdje su trebali poći...
A gdje su stanovali?
Kategorički tvrdim – na Marsu i Faetonu, dok su na Zemlju dolazili kao istraživači, znanstvenici, ili pak turisti...
U minimalnoj količini koristili su se materijali koji bi mogli onečistiti okoliš. Uglavnom se rabio kamen i drvo, jer na galijama nema, niti je smjelo biti metalnih dijelova. Nema metala ni u Keopsovoj piramidi, osim u nedavno otkrivenim prolazima iz unutrašnjosti prema van.
Arheolozi su u uski prolaz poslali maloga robota s kamerom, koji je pronašao – prepreku. Izbušili su je i opet naišli na još jednu sličnu pregradu. Iz pregrađenih prepreka izviruju po dvije metalne ''kuke'', nešto slično kvakama na ulaznim vratima kuće. Postavlja se pitanje odkuda sada najednom metal, a malo prije sam uvjeravao u suprotno. E i tu postoji objašnjenje. To su one minimalne količine već pomenutoga ''zabranjenoga'' materijala. Pretpostavljam da su metalni dijelovi služili kao antene za komunikaciju s vanjskim svijetom.

Znam da je napisano smiono, nevjerojatno i blesavo, ali tko ne želi dalje čitati neka odmah odustane...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg machu pichu.jpg (41,7 KB, 11x prikazano)
Tip dokumenta: jpg machu pichu1.jpg (55,8 KB, 16x prikazano)
odgoovorite sa citatom