TEMA: Deus
Prikazati pojedinačan prilog
  #15  
Staro 10.04.2012, 21:40
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Hajde da dodam malo i ja neka zapazanja tj da uskocim u temu od prijatelja kratkog (nadam se da se nece ljutiti ). Bio sam malo ovh dana kuci i zajedno sa nasim kolegom i mojim prijateljem "Bucanerom", kao i sa mojim ocem, testirali smo malo Deusa (mala sonda), GMP-a sa 36cm sondom i Gmaxx II sa 27cm sondom. Sta je izbilo na povrsinu ?. Oni koji govore da Deus nije posebno dubok tj dublji od ova druga 2 detektora, mozda i jesu u pravu, ali ja to ne mogu sa tacnoscu reci jer su sonde bile potpuno razlicite. Jednu stvar mogu reci a to moze potvrditi i Bucanero, da je Deus bolji od oba u razdvajanju plemenitog metala kada se predmet nalazi u blizini zeljeza. Mi smo koristili ako me sjecanje sluzi jedan vizantijski folis i jedan ekser (po sjecanju oko 7cm dugacak). Jedino je Deus uspio razdvojiti dobar signal od losega, nebitno da li se novcic nalazio ispod ili iznad zeljeznog predmeta. Sto se dubine tice, pokusao sam sa svim programima na deusu, kako bih ga uporedio sa druga 2 detektora. Koliko se sjecam, ovdje je pobijedio Gmaxx II sa 27cm sondom a zakopana je bila bronzana sjekira (tzv Kelt) na nekoj dubini oko 50cm. Deus je nije vidio ni sa jednim programom (osjetljivost Deusa je bila na 90, jer se pri povecanju vec culo zujanje a ja to ne mogu bas podnijeti ). Ako se kolega Bucanero sjeti jos detalja neka ih napise (ako vec i nije napisao negdje, ovo mi je prva tema koju sam procitao kako sam se vratio sa godisnjeg ), jer je on na GMP-u imao i 22,5cm sondu (mijenjao ih je).
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*