Prikazati pojedinačan prilog
  #17  
Staro 14.11.2008, 23:12
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Ja mislim da je dobro ovakvo kakvo je stanje sa zakonom jer da je zakonom dozvoljeno traganje kao u Engleskoj onda bi ovde bio totalni haos. Po nekim pretpostavkama samo u Sremu ima oko 1000 detektora. Postoji strah kod vecine da se trazi na nekim "rizicnim terenima". Legalizacijom traganja strah bi se otklonio plus sto bi se broj tragaca udvostrucio i rezultat bi bio sledeci: iovako se sve slabije i slabije nalazi bilo sta onda bi se brze ocistili svi tereni. Oraci bi sve zivo preorali i gotovo. Ovako jos bar nekih dvadetak godina nesto ce ispasti iz zemlje. Ustvari kako god se okrene ne valja nista. Koja je korist drzave u ovakvom zakonu. Legalnim otkupom ova nasa siromasna drzava nebi dobila nista. Novac iz drzavne kase bi se trosio za deponovanje svega i svacega po iovako pretrpanih muzeja svime i svacim. Na ovakav nacin drzava ima vece koristi jer drzava nista ne ulaze a devize ulaze u zemlju i ovde se trose. Na kraju sav taj "prljavi" novac ipak stigne u drzavnu kasu kroz razno razne dazbine i poreze koje svi placaju. A vlast kako raporedjuje taj novac to je neka druga prica. . Lako je Englezima i Spancima kad su pljackali vekovima svoje bivse kolonje po celom svetu.
Ima nešto u tome, ebeš lov ako istvremeno i sam nisi lovina.
odgoovorite sa citatom