Prikazati pojedinačan prilog
  #2  
Staro 18.02.2005, 21:50
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor

To sto se tebi desilo nije nista cudno,desava se.Ne samo rucno radjenim detektorima nego i fabrickim modelima.Ja sam imao takvo iskustvo sa jednim starim aparatom eng.firme Scop(model tr 144).Taj model nije ni imao diskriminaciju pa bio po logici stvari kada vec otkriva sve metale i nemetale,da moze otkriti i zlato.Ali to nije bio slucaj.Sam detektor je bio stvarno dobar za sve ali za zlato jok.Prevlacio sam zlatnik i preko same sonde i nista pa nista.
Samo zlato je bas specificno samo po sebi i tesko ga je otkriti i danasnjim modernim aparatima a kamo li sa starim modelima.Cak i univerzalni ultra-moderni aparati imaju velike probleme sa zlatom.Neki imaju malu osetljivost a mnogi ga i filtriraju i tretiraju kao smece.Zlatnih nalaza ima mnogo vise nego sto se misli u zemlji.Ali svi traze klasicnim aparatima koji su se pokazali kao jako losi i ne daju neke rezultate.Zato su mnoge firme kojima je poznat taj fenomen pocele da nude i specijalizovane modele samo za zlato.Ti uredjaji su namenski konstruisani i fabricki podeseni tako da jedino oni nude ono pravo.
Nazalost nisu jeftini,medju njima ima modela bez diskriminacije(kao Gold-bag2)
koji registruju sve vrste zlata(od prasine,grumenja,nov ca,nakita,pa cak i samu pozlatu ako je sam nalaz pozlacen).Naravno ima i modela koji imaju i disk-opciju pa mogu da se podese samo na novac i nakit.Zasada se kao najbolji,(najskuplji )pokazao modeli firme australijske firme Minelab(modeli:GP-ekstrem,
ST 2200,2100,3000).Oni za sada nude perfomanse koje se granice sa magijom
ali su toliko skupi da je to bezobrazluk(za jedan njihov model-mozete da kupite cak 3 super moderna detektora kao sto je HLT naprimer...).
Pozdrav od x_lava!!!
odgoovorite sa citatom