Prikazati pojedinačan prilog
  #11  
Staro 01.05.2005, 23:00
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
vazno

Citat:
citat od jackdetect
Takodje je bilo govora sa drugim tragacima da se sa dovoljno potpisa mozda moze stopirati neki los zakon po nas ili slicno.
Ima nas puno, i konacno organizovani mozemo formirati svoj lobi, imati svoje advokate, pravne tumace i sl.
Postoji citav niz aktivnosti koje niko ne moze zabraniti. Takva je recimo lov na zlatno grumenje i meteorite, za sta su opet najefikasniji detektori.
Kao klubovi radio amatera, tako mozemo i mi. Naravno, to je dug proces, ali i put od hiljadu milja pocinje jednim korakom. Pa treba jednom krenuti s tim.
Verujte mi da postoji na hiljade tragaca, ali svi se uglavnom kriju i nerado pricaju o tome. Aktivnosti kakve predlazem, okrenule bi stvar, i ljudi bi se otvorili.
U Engleskoj, cak jedna Crkvena zajednica organizuje takmicenje detektorista. Zakopa se veci broj mesinganih plocica, i pobednik je onaj ko pronadje najvise.
Mada, kao i kod drugih lovaca, najbitnije je druzenje sa pravim ljudima, vo na raznju, gitare itd.
U svim ovim pomenutim tackama imas moju podrsku i takodje delim misljenje sa tobom , vazno je poceti , bilo bi dobro za pocetak prikupiti clanove i potpise zatim prijaviti vlastima ,,klub tragaca,, tako da sve to bude koliko toliko legalno, na svu srecu postoje stvari koje nas zakon nemoze da zabrani a to je posedovanje detektora i trazenje potkovice na svom imanju..... takodje ni takav organizovani klub i prijavljeno okupljanje nemogu da zabrane. Imati podrsku nekog advokata takodje je dobra ideja . Moze dosta stvari da se promeni . Naravno treba imati toliko vremena i mogucnosti da se to sve organizuje to vecina nas koji smo u inostranstu NEMA ali verujem da bi imao brojnu podrsku u vezi naprimer potpisa ili dolazenja na ta okupljanja . Ideja da otvoris zasebnu temu takodje je odlicna i tu bi mogao ( ako ti jackdetekt na primer zelis i mozes da se prihvatis organizacije u tom pogledu ) da tim putem trazis saradnike ,prikupljas potpise, i obavestavas o svom napredku idejama i situaciji. Pozdrav Miki
odgoovorite sa citatom