Prikazati pojedinačan prilog
  #2  
Staro 11.08.2008, 18:45
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Zavisi koji Spectrum.Prvi Spectrum detektor koji se pojavio je Eagle,zatim je izasao Eagle Spectrum I (sa debljom kutijom),zatim Eagle Spectrum II (tanja kutija),zatim Spectrum XLT i na kraju DFX.
Svi aparati su odlicni,nisu za pocetnike,a moje je misljenje (posto sam radio sa svim nabrojanim,najvise sa Eagle Spectrum II),da su stariji aparati bolji od novijih.
DFX radi istovremeno na dve frekvencije 3 khz i 15 khz (DF je skracenica za Dual Frekvenciju) i zaista je u stanju da pronadje nesto sitnije predmete sto ostali detektori preskoce.Preporucuje m ga za Arpade.
Spectrum takodje moze da detektuje i novcic ispod cigle.Nije narocito dubok,15 cm denar precnika 18 mm i na 20 cm bronzani as (govorim o cistim signalima).Kod njih mi se ne svidja jedino Recovery Speed,tako da cete promasiti dosta novcica koji se nalaze pored gvozdja.Tu me je odusevio bugarski Caesar koji detektuje novcic i pored i ispod i ispred gvozdjeta,a detektor ima i zavidnu dubinu.Takodje sam gledao test sa XP GoldMax detektorom i on izuzetno precizno detektuje novcic koji stoji na samo par cm od gvozdjeta.
Dakle po meni Spectrum je odlican za ciste terene i za ravne njive.
Mislim da je Eagle Spectrum I najdublji,a Eagle Spectrum II nesto plici.
Ali je zato Spectrum I izuzetno tezak,za razliku od Spectruma II koji je super balansiran.

Jos jedna stvar,mislim da je svaki detektor dobar a da je u nasem hobiju najvaznija FORTUNA.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom