Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 10.09.2008, 01:28
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
frekvenca mete

Moze li mi neko od poznavalaca elektronike reci sledece:da li bi se negde sa izlaza zvucnog signala(govorim o XP Goldmaxx-u) mogao izvesti prikljucak za merenje frekvencije.Naime,vi deo sam instrument koji moze da meri frekvenviju,prilicno je mali tako da stane u saku.Ideja mi je sledeca :ako bih na XP-u napravio paralelni izlaz i tu prikljucio instrument mogao bi sa tacnoscu jedne ili dve decimale da ocitam koja je frekvencija koju emituje detektor dok mu je metal ispod ili u blizini sonde.
Radi se o tome da bih ocitavanjem tacnog broja koji emituje zlato,izbegao alu foliju koja ima priblizno istu frekvenciju zato sto su na skali provodljivosti jako blizu(odnosi se i na sve ostale metale) ali ipak ne toliko da ih digitalni instrument ne razdvoji.Mislim da bih sa mnogo vecom preciznoscu mogao da odredim sta je u zemlji i to bez kopanja.Sto bi reklo ako je za iskopati hvatam se asova a ako nije ,idemo dalje.
Zeleo bih da cujem sta Vumi i ostali dobri poznavaoci elektronike proizvodjaci i prepravljaci detektora misle o ovome?I da li ja uopste razmisljam u dobrom pravcu?
Ja znam da nema leba(nalaza) bez motike(asova) ali ipak...kopka me...
odgoovorite sa citatom