TEMA: Deus
Prikazati pojedinačan prilog
  #28  
Staro 11.04.2012, 22:30
Bucanero Bucanero je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 23.03.2010
prilozi: 190
Zahvaljivao se: 5
Dobio je 78 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Vumi je spomenuo da smo uporedjivali deus, gmaxx i goldmaxx. Prvo smo zakopali folis i sve tri su detektora imali jasan signal stim sto je novcic vec bio na granicnoj dubini i da je bio koji centimetar dublje bilo bi problema. Zatim smo pored folis zkopali ekser ali duplo plice tako da je signal eksera bio znatno jaci. Tu je deus pokazao svoju pravu vrijednost i bez problema davao pozitivan signal i to samo u deus fast modu dok su ostala dva davali iskljucivo signal za zeljezo. Da napomenem deus je koristio malu sondu gmaxx 27 a goldmaxx malu 22 i veliku 36. Ako bi postavili ekser i novcic na istu dubinu jedan pored drugog onda bi i gmaxx i goldmaxx dali onaj poznati signal zeljezo i dobar jedan uz drugi. Sto se dubine tice poredili smo deus i goldmaxx sa malom sondom jer druge varijante nebi bile realne. Otprilike podjenaki su, stim sto sam primjetio da je deus u deus fast modu za nijansu plici ali to je toliko mala razlika da je nebitna. Na kraju smo zakopali kelta (bronznu sjekiru) na 50 cm. Gmaxx sa dvadesetsedmicom je davao odlican signal , deus je nije vidio kao ni goldmaxx mada je sa 36 javljao pomalo ali takav signal bi u praksi zanemarili. Vjerujem da bi deus sa velikom sondom i gmaxx modu taj predmet bez problema otkrio. Primjetio sam da je deus u radu iznenadjujuce miran znaci mozes sa njim zapinjati za prepreke vuci sondu po zemlji nema nikakvih laznih signala i kvrckanja i to na maksimalnoj osjetljivosti. Sta reci na kraju, vrijedi li kupiti deusa? Moje je misljenje, definitivno da ali uz osnovnu kupiti i veliku sondu.