Prikazati pojedinačan prilog
  #59  
Staro 15.06.2009, 16:52
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Enigma...

...ne razumijem se nimalo u doba iz kojeg potječe neka keramika ili novac, ali u pravu si za nivo mora. Već sam pripomenuo da je razina za vrijeme trojanskih ratova bila niža sto do dvjesto metera, a nikako onako kako su rekli u dokumentarcu na TV. Smiješno zvuči da se, ne tako davno, npr. Neretva ulijevala u Po, ali dokazi su tu. Korito rijeke Po zaista postoji u Jadranu. Razradio sam događaje sa visinom vode u Jadranu i došao do neobičnih rezultata. Voda je u jedenom od prošlih perioda bila za dvadesetak metera čak i viša od današnje. Imam foto dokaze koje ću iznijeti nešto kasnije. Čini se komplicirano, ali nije. Jako je jednostavno objašnjenje. Usput, pročitao sam podatak da se godišnji nivo mora podigne i do tri milimetra. Ovdje opet slijedi zanimljivo pojašnjenje...kad dođe na red, uz pitanje: Zašto je otok Susak jedini na Jadranu cijel od pijeska? Mislim da za Enigmu neće biti problem riješiti ovaj misterij samo ako pogleda atlas jadranskog podmorja. Susak se nalazi malo iznad Lošinja...
odgoovorite sa citatom