Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 03.01.2008, 15:47
Marisav
Gost
 
prilozi: n/a
Fisher 1270 ili Minelab Musketeer Advantage

Pozdrav

Vec nekoliko dana sam clan foruma na preporuku jednog vaseg clana i mogu reci da se nisam pokajao. Procitao sam dosta novih tekstova sa ovog foruma ali i onih iz arhive, posebno onaj deo koji se tice detektora. Ali isto tako, citao sam i strane forume, sajtove i gledao youtube snimke metal detektora i pomalo se informisao, tako reci tek teoretski sam zagrebao povrsinu. A o iskustvu i da ne govorim, jer nikada nisam u svojoj ruci drzao detektor niti sam video nekog sa tim ali imam zelju.

Prvo na jednom stranom militari forumu se vodila jalova polemika o metal detektorima, a jedan clan je pokazao kako je iz zemlje izvadio prelepe metalne znacke iz WW2 uz pomoc nekog detektora. Odusevio sam se. Iskreno receno o detektorima pre toga nisam nikad razmisljao, vec sam sebe smatrao da cu biti kolekcionar time sto cu kupovati militariju iz ww2, a ne traziti je uz zemlji pomocu MD.
Mene pre svega interesuje militarija, a to znaci metalne znacke, kopce, grbovi, hladno i vatreno oruzje (ww2), svi metalni predmeti sa uniformi, ali naravno i novcici bilo koje starosti i sto sta drugog...

Zivim u okolini Stare Pazove, Srem i mnogi od vas znaju kakav je to tip zemlje. U zemlji nema kamenja, zemlja je takva da kad padne kisa nakon sat vremena nema blata. Na dubinama 2, 3 metra ima zute ilovace (znam jer sam busio bunar i voda mi je na 2 metra. A i oranice su okolo vecinom, tako da je mahom zemlja orana. U pocetku ce mi to biti lokaliteti za zanimaciju, ali za koju godinu mozda odem i na Romaniju u Republiku Srpsku na selo kod mojih, a tamo je drugaciji tip zemlje, kamenit i raznolik u svakom slucaju.

Ja sam odlucio da cu imati ili Fisher 1270 ili Minelab Musketeer Advantage, o trecem aparatu ne zelim da razmisljam, tako da bi voleo da o trecoj varijanti ne govorimo. Cuo sam da je Musketer preporucljivi za pocetnike, ali svaki aparat se vremeno upozna kroz praksu, i smatram da o tom aspektu ne treba pridavati preteranu paznju.

Pretrazivanje MD ce mi biti neka vrsta hobija nista ozbiljno, recimo kad imam slobodnog vremena da ne dangubim kod kuce i da se malo prosetam na svez vazduh I ako ne pronadjem ono sto sam zamislio sumnjam da cu se razocarati, po prirodi sam uporan. Isto tako sumnjam da cu posle ovog aparata skoro kupovati drugi. Mislim da ce mi ovaj biti sasvim dovoljan za moje potrebe. Zato pitam vas za savet:
Koji od ova dva aparata mi preporucujete, voleo bi da cujem vase misljenje. Ja sam neodlucan, pomozite mi da prevagnem u odluci. Ako imate koje pitanje slobodno me pitajte.
odgoovorite sa citatom