Prikazati pojedinačan prilog
  #13  
Staro 04.01.2008, 21:51
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od meklaud Prikažite prilog
Cuo sam da gde je zlato zakopano kada se otopi sneg u prolece na to mesto izbija vatra na kojoj se nemozes izgoreti to jest izbija radijacija...i da zlato treba kopati u nekom posebnom kombinizonu...pa me zanima dal je to tacno i zasto je tako ...Unapred hvala
Ne znam da li to važi samo kada se otopi sneg. Ne verujem takvim pričama, ali:
Bilo je veče, padala je kiša i bilo je izmaglice, oko 5.6 stepena. Jedanput grozno vreme. Nalazio sam se na padinama brda, na asfaltnom putu odakle se pruža dobar pogled na dolinu - kao na dlanu. Teren odlično poznajem. Iz kola sam jednog momenta spazio svetlo u podnožju brda. Imao sam dvogled. Znam da tamo dole nema puta - ni zemljanog ni asfaltnog. U krugu od oko 3 km nema ni jedne kuće. S obzirom da je padala kiša i nisam želeo da kisnem, nisam gasio farove i posmatrao sam iz kola 10tak minuta, nadajući se da će da se ugasi ili pomeri (ako je u pitanju bat. lampa), ili da će da utihne (ako je vatra) zbog kiše. Međutim, uskoro se pored primarnog izvora, pojavilo još jedno takvo svetlo, samo slabijeg intenziteta. Ono je kratko gorelo, možda 2,3 minuta i utihnulo je.
Lovci, noću, stoje u mestu, bez pasa (nema laveža, niti bilo kakvog drugog zvuka osim lupkanja kiše po drveću), po kiši i laganoj magli... Nisam lovac, al znajući nešto malo o lovu, nekako ne ide. Kolege, par stotina metara ispod puta, na "izvol'te" raznoraznim dušmanima, sa upaljenim lampama koje ne mrdaju... Opet ne ide. Vatra koja ne leluja, bez dima, po kiši, pa još jedna manja svetlost/vatra na par metara, koja takođe ne liči na vatru... Na tom terenu veoma često boravim, pa su mi kretanja ljudi i stoke po njemu dobro poznata. Noću tu definitivno nema ljudi.
Da bi dao doprinos citiranoj priči - u blizini viđenog se nalazi stari rimski put, jedna vodenica i naravno potok, uzvišica na kojoj se po priči meštana nalazila kamena kuća uglednog efendije (imajući u vidu blizinu rimskog puta i praksu turaka da nisu gradili nego samo adaptirali zatečeno - verovatno na temeljima nečeg starijeg). Taj teren je močvaran. Davno sam negde pročitao ili možda od nekoga čuo, ne sećam se, da močvarna zemljišta često imaju neku vrstu plinova, koji se katkad samozapale. Takođe sam čuo i gore navedene priče o nekakvim spontanim vatrama iz zemlje... I dalje ne verujem, ali nemam objašnjenja...
k'o da sam opisivao leteći tanjir i "alien close encounter" jbt
odgoovorite sa citatom