Prikazati pojedinačan prilog
  #2  
Staro 27.01.2008, 17:19
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od zokioki Prikažite prilog
Nikako nemogu da ukapiram onu opciju - Threshold-
Sta se time diskriminise od -5 do +30???
ja tu opciju nemam na terru50 ali je imam na tesoro tejona ...ajde da pokusam da ti objasnim odnosno da ti kazem ono sto ja znam ,a ako neko zna vise neka doda ...threshold (ili opcija praga tona) je opcija koja je jako korisna i sluzi da se dobije ili iskljuci onaj osnovni ton (koji nekom smeta a nekom koristi) odnosno najbolji ton za pocetak rada ...ja recimo volim da cujem taj ton ,jer nadgledanjem (slusanjem )tog tona lakse se osete promene na koje naidjemo u trazenju ...na terenu nailazimo na mete koje su male ili koje su malo dublje, tako da se nece cuti signal ako je treshold ispod tog osnovnog tona (odnosno ako je lose podesen)...ako je prag (treshold) podesen suvise tiho ili suvise glasno male promene u signalu ce biti tesko cuti ...vremenom ces vezbanjem pronaci najbolji(vodeci ) ton koji tebi najvise odgovara... iz ovog mozes zakljuciti da treshold ima uticaj na postizanje dobrih rezultata kad je dubina u pitanju...naravno razliciti tereni ce zahtevati razlicito stelovanje te opcije (u kombinaciji sa grund balans opcijom)...
pozdrav!
odgoovorite sa citatom