TEMA: Kopija
Prikazati pojedinačan prilog
  #8  
Staro 23.04.2005, 00:53
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Cao narode, izvinite na kasnjenju, ali sam pretrpan poslom ovih dana.
Pokusacu da odgovorim na vasa pitanja.
Razdesavanje detektora se desava zbog mnogo faktora, koji deluju paralelno. Na promenu radnih tacki mozda najvise moze uticati sonda, koja vremenom polagano menja svoje karakteristike (toplo-hladno, udarci, starost materijala, cesto i vlaga itd). Ona time ne postaje mnogo losija, vec menja fazne stavove, koji se moraju regulisati u detektoru.
I druge komponente u detektoru mogu sa godinama promeniti svoje vrednosti (integralna kola, kondenzatori, sklopovi napajanja itd.). Kod mnogih modela postoje kristali koji vremenom menjaju radnu frekvencu, a cesto od udarca znaju da je promene drasticno.
Skoro svi modeli imaju sasvim dovoljno unutrasnjih trimera kojima se mogu korigovati ove promene, ali je to nemoguce uraditi bez adekvatnog znanja(tehnicke dokumentacije) i merne opreme koja se prikljuci na sam aparat i kojom se moze ustanoviti adekvatan radni rezim.
Cesto i sami vlasnici dodatno rasteluju uredjaj pokusavajuci da mu izvuku bolje karakteristike. Na slepo je prakticno nemoguce izvesti sva podesavanja.
Ali, ako neki uredjaj bas lose radi, zabelezite pozicije trimer potenciometara (da bi se mogli vratiti na staro), postavite sondu daleko od metalnih predmeta, isprobavajte nekim metalnim uzorcima rad i pokusajte podesavanjima izvuci maksimum. Dobro je da dok to radite, imate i uzorak zemlje u jednom lavoru, i koju isto probate preko sonde(sonda stoji naopacke, a predmete, minerale, cigle i zemlju pomerate iznad nje), kako ne bi pravili racun bez krcmara. To je svojevrsni vazdusni test, takve podatke o dometu obicno i iznose proizvodjaci.
Nadam se da sam malo pomogao, Pozdrav,
Zeljko.
odgoovorite sa citatom