Prikazati pojedinačan prilog
  #20  
Staro 16.04.2008, 18:11
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Prvi test nije uspio...covjek me je odveo u njegovo dvoriste, iskopali smo rupu duboku nekih 80cm, na njeno dno, zavuceno u stranu smo ubacili staklenu teglu punu austrijskih silinga, promjer tegle oko 15x7cm (odokativno) i ja nisam uspio smiriti detektor da bih uopste pokusao traziti. Kasnije mi je rekao da tu negdje prolazi elektricni vod kroz zemlju a pored toga nalazio sam se izmedju 4 kuce. Moram reci da je stelovanje prilicno komplikovano jer kada sam dosao kod njega otisli smo na livadu pored kuce gdje je on nekada zakopao poklopac od ulicnoga sahta na nekih 1m dubine...nisam ga nasao, dok ga je on hvatao obicnim detektorom. Ponovo smo pokusavali traziti onu teglu ali na tome mjestu detektor je "divljao"... skontali smo na kraju da se nuliranje mineralizacije zemljista tj namjestanje sonde na zemlju ne smije vrsiti u vazduhu i onda smo otisli kod onog zakopanog poklopca i bez problema ga je nasao i pokazao 100% zeljezo. Na zalost on vise nije imao vremena i ja sam otisao kuci. Sutra idem na jedno drugo mjesto, gdje je nekada proticao nekakav potok ili kanal, tako da bar necu morati kopati nikakve rupe (mozda malo) pa cemo vidjeti kako ce se ponasati...nadam se samo da se necemo nalaziti blizu dalekovoda, jer ako je to mjesto ono koje ja poznajem on prolazi u blizini...do sutra
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom