Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #181  
Staro 26.12.2009, 23:09
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Apostata, ako misliš na temu o ''Troji'' samo reci ''stop'' i ja odmah odustajem. Vumi će izbrisati sve stranice.
Ako si mislio na ovu dodatnu malu zaebanciju, oprosti, ljudi smo, pa možemo i ''nju'' prekinuti te izbrisati. Poštovat ću svaku tvoju odluku bez imalo ljutnje... Pozdravljam te iz Rijeke, kao i 300-tinjak čitatelja koji otvore ovu stranicu i želim svima sve najbolje povodom nadolazećih praznika...
odgoovorite sa citatom
  #182  
Staro 26.12.2009, 23:12
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Evolucija

Darwin je pao s Marsa ravno na mene dok sam brao kruške, odvali se grana i padosmo skupa naglavačke. Od tada slične nama nazvaše mučenicima, jer treba dosta muke da kruška evoulira u mučenicu i majmun u Adama. Moj Enigma stvori krušku, majmuna, Adama, Darwina i mene bijedna, da mučim muku s kruškom, majmunom, Adamom, Darvinom i sa samim sobom.
odgoovorite sa citatom
  #183  
Staro 26.12.2009, 23:16
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Tema

Nema potrebe zbog mene da zatvaras temu. Kao sto rekoh procitao sam pocetak i 18. stranicu, pa ne mogu da verujem da se o tome raspravlja. Ne treba ni to da se brise, ja ti necu vise smetati. Ima jedan sajt koji se bavi metafizikom ezoterijom, konspirativnim teorijama i slicnim temama, a zove se Galaksija, proguglajte kog zanima.
Pozdrav i tebi saljem po Deda Mrazu sa severa.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #184  
Staro 26.12.2009, 23:41
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Mucenje

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Darwin je pao s Marsa ravno na mene dok sam brao kruške, odvali se grana i padosmo skupa naglavačke. Od tada slične nama nazvaše mučenicima, jer treba dosta muke da kruška evoulira u mučenicu i majmun u Adama. Moj Enigma stvori krušku, majmuna, Adama, Darwina i mene bijedna, da mučim muku s kruškom, majmunom, Adamom, Darvinom i sa samim sobom.
Dok se mi mucimo da odgonetnemo zivot - on prodje. Treba slaviti "boga" Epikura, uz mucenicu i snashe i baviti se arheologijom.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #185  
Staro 26.12.2009, 23:48
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Upravo tako, zato i naškrabah ovo.
odgoovorite sa citatom
  #186  
Staro 27.12.2009, 01:00
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je upravo online
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ako neznamo sta je istina, onda mastajmo o tome!!!
odgoovorite sa citatom
  #187  
Staro 02.01.2010, 16:33
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Piramide

Dobro, znači da smo se u Sunčev sustav doselili. Možda sa Siriusa? Postoji još jedan vidljiv i opipljiv dokaz – u Egiptu na piramidama. Iz tzv. ''kraljevske grobnice'' Keopsove piramide, jednom godišnje događa se nešto zanimljivo. Naime, u dvije prostorije piramide ostavljena su po dva mala otvora, slična dimnjacima, kroz koja se vidi zvjezdano nebo. U solsticiju, iz kraljevske komore, kroz jednu rupu vidi se Sirius, a kroz drugu zvijezda Sjevernjača. Nisam bio u piramidi i ne mogu reće u kome pravcu su okrenuti ostali otvori. Možda pokazuju neke druge zvijezde? Slučajnost!? Opet ne vjerujem u ovakve slučajnosti.

Za otvore iz prostorija Keopsove piramide arheolozi kažu da služe kao ventilacija. Pretpostavlja se da postoje još poneke neotkrivene komore većih dimenzija.

Upozoravam na činjenicu da prema ovom piramidalnom kompleksu u Egiptu ne postoji niti jedna prilazna cesta izgrađena od materijala koji je dostojan za usporedbu s ovako savršenom građevinom. Namjerno neću pominjati već toliko poznate fenomene i pretpostavke u vezi egipatskih piramida, niti savršene astronomske dimenzije. Arheolozi uvjeravaju da su piramide bile grobnice faraona, iako niti jedna mumija nikada nije pronađen. Kažu da su grobnice opljačkane, sve osim Tutankamonove, otkopane u tzv. ''dolini kraljeva'' na vapnenačkim stijenama Tebanskoga brda. Arapi je nazivaju Biban el-Moluk (Vrata kraljeva) zbog mnogih ulaza u grobnice izdubljene u istom brdu. Iznad doline izdiže se Tebanski vrh koji svojim oblikom podsjeća na vrh piramide. Najvjerojatnije je zbog piramidalnog oblika Tebanskoga brda tu bila smještena kraljevska nekropola. Još jedna od posebnosti toga prostora jest nedostupnost i dobra zaštićenost, što je zasigurno ponukalo faraone da ovu dolinu izaberu za svoje vječno počivalište. Faraon bi već u prvoj godini svoje vladavine odabrao mjesto buduće grobnice i naložio izradu njenog nacrta. Do danas su u Dolini kraljeva otkrivena 62 groba.
Tutankamonovu grobnicu otkrio je Howard Carter (1874. - 1939.) nakon petogodišnjih istraživanja. Dana 4. studenoga 1922. g. otkrivene su stepenice koje su vodile u grobnicu. Otpadni materijali koji je zatrpao stepenice ostao je prilikom gradnje grobnice faraona Ramzesa VI pa je ona tako sasvim slučajno ostala pošteđena od pljačkaša grobova. Nakon trodnevnog iskapanja Carter je otkrio zapečaćen ulaz. Otvorili su ga i našli jednu od najvećih zbirki umjetničkih predmeta starog Egipta. Među njima treba posebno izdvojiti višedijelni sarkofag, pozlaćeno drveno prijestolje i kraljevsku pogrebnu masku. Carter je idućih deset godina popisivao pronađene predmete i detaljno istraživao grobnicu. Tijekom desetogodišnjih istraživanja zagonetno je umrlo više od dvadeset osoba. Neki od istraživača umrli su od tajanstvene groznice, pa su uskoro novinari proširili glasinu o "prokletstvu faraona". Među žrtvama su bili mnogi koji su sudjelovali u otvaranju grobnice. Do danas nije sasvim razjašnjen uzrok njihove smrti. Za razliku od svojih suradnika Howard Carter je umro prirodnom smrću u Kensingtonu 1939. g.

Prema Masoudiu, povjesničaru iz 10. stoljeća, mehaničke statue sa zadivljujućim sposobnostima čuvale su podzemne galerije ispod Velike piramide. Masoudi kaže kako su automati bili programirani da budu neprijateljski raspoloženi prema svima osim onima koji se svojim ponašanjem nisu pokazali dostojni propuštanja. Masoudi je tvrdio da su pisani izvještaji o mudrosti i postignućima u raznim umjetnostima i znanostima bili skriveni duboko ispod piramida kako bi bili sačuvani kao arhiv za dobrobit onih koji će ih kasnije moći razumjeti.

Rimski povjesničar Ammianus Marcellinus iz četvrtog stoljeća objavio je dodatne informacije o postojanju podzemnih tunela koji su, kako se čini, vodili do unutrašnjosti Velike piramide. Natpisi koji su bili uklesani u zidove određenih podzemnih galerija i prolaza bili su napravljeni duboko u tamnoj unutrašnjosti kako bi se osiguralo da se drevna mudrost ne izgubi u potopu.
Potop?! Opet potop!?
Da, da, potop je bio stvarni razlog gradnje piramida. Zar ništa ne govore ostaci žitarica u otkrivenima prostorijama? Pronađene su i mumificirane životinje koje su tu slučajno zalutale, kao npr. miševi. Ako su stari Egipćani poznavali tajnu piramida morali su znati da faraon nije morao u njoj biti balzamiran, već samo ostavljen da se prirodno mumificira.

Moram pokazati još poneko remek djelo graditeljstva starih majstora. Niti jedno nema nikakav prilazni put. Zašto!? Zašto stari južnoamerički narod Maje nisu koristili kotač iako su ga poznavali, sudeći po arheološkim nalazima, a imali su savršeno hijeroglifsko pismo koje opisuje ''mitske'' priče svojih predaka? Pismen narod, a ne koristi se nikakvim prijevoznim sredstvom na kotače - niti imaju cestu...
Piramide su, bar po tvrdnji znanstvenika i arheologa, gradile i stare Inke. Inke kategorički negiraju da su ove građevine njihovih ruku djelo. Osim toga Inke nisu niti pismo poznavali.

Prilikom solsticija na rubu piramide sunčeve zrake formiraju sjenu zmije. Zar vam se ne čini da je tijelo zmije pretanko u odnosu na glavu? Ja mislim da bi taj dan u solsticiju tijelo trebalo biti potpuno u sjeni i postepeno se ''otvarati'', a to je moguće jedino ako su Zemljine obratnice bile drugačije, s dužom izmjenom dana i noći...
Zašto mislim tako? Evo zašto.
U Ramzesovu hramu iznad Asuanskog jezera, 70 metara u unutrašnjosti od ulaza, četiri su kipa. Za vrijeme solsticija zraka sunca ulazi u dubinu hrama i obasjava prva tri kipa, dok četvrti ostaje u sjeni - preskočen. Tumači se kao da nije bio toliko važan za Egipćane, a ja mislim sasvim drugačije. Za vrijeme Faetona garantirano su svi kipovi bili osvijetljeni, jer je obratnica bila drugačija od današnje. Dani (ili noći) duže su (ili kraće) trajali nego danas, sve ovisno o godišnjem dobu. Zemljini polovi imali su dane i noći i sigurno nisu trajali po šest mjeseci.

Kompleks od nekih dvjestotinjak kineskih piramida - nemaju nikakvu prilaznu cestu... Piramide Srednje i Južne Amerike, piramide oko Visokog u BiH i piramide u nekim drugim krajevima svijeta također nemaju cestovni prilaz...
Čak su i piramide u Visokom bile pod vodom, što je postalo zanimljivo i nezamislivo. Očito je da su prekrivene slojem mulja nakon prolaza obilne količine vode. Jedino razumno objašnjenje je zapis u Bibliji da se zaista dogodio katastrofalni opći potop.

Bio sam u Visokom, obišao iskopine i što je najčudnije najviše me fasciniralo korito obližnje rijeke Fojnice. Pronašao sam dokaz da je, izgleda, cijeli piramidalni kompleks, od nekoliko kvadratnih kilometara, bio povezan i popločen fino obrađenim kamenom. Jasno se vidi da su kamene ploče zamuljene. Grad Visoko sagrađen je na arheološkom lokalitetu jako sličnom kao u Teotihuakanu.

Kako bi eventualna velika voda mogla potopiti grad i okolinu? Visoko je sa svih strana okruženo planinama, a da bi bilo poplavljeno morala se dogoditi katastrofa golemih razmjera.

Sve piramide u svojoj unutrašnjosti kriju šupljine, što znači da su baš zato i izgrađene kako bi se tamo nešto ostavilo. Graditelji su sa sigurnošću znali da se primiče katastrofa golemih razmjera i da treba sačuvati osnovne dragocijenosti za daljnji život. Po mome mišljenju u piramidama se čuvala hrana i slatka pitka voda. Za visočke piramide se sa sigurnošću zna da su bile poplavljene. Oko Sfinge ispred egipatskih piramida vide se tragovi erozije uzrokovani djelovanjem vode.
Ukratko, neke piramide imale su ulogu današnjih silosa za čuvanje žitarica, a neke i kao rezervoari za pitku vodu kada dođe vrijeme velikoga potopa...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Keopsova piramida s otvorima za ''ventilaciju''.jpg (5,2 KB, 7x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Majanska piramida sa sjenom zmije na bridu.jpg (11,0 KB, 7x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Visoko1.jpg (24,2 KB, 6x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Visoko2.jpg (16,8 KB, 6x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #188  
Staro 14.01.2010, 21:34
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Pustinja Nasca - Peru

Golemi crteži na pijesku pustinje Nazca u Peruu ne vide se s spovršine tla, već jedino iz visine, odozgora. Nacrtani su prije nekoliko tisuća godina, a otkriveni tek 1916. godine prošlog stoljeća, kada su prvi put poletjeli zrakoplovi...
Deniken, poznati pisac znanstvene fantastike kaže da su u pustinji Nazca stari narodi gradili - ceste.
Zar vam ove crte izgledaju kao ceste!? Kako bi, zašto bi, i kakvo bi se vozilo kretalo po ovako ''nezgodno'' napravljenim cestama!? Zbog čega crtež ''dvije ceste'' na prvoj forografiji ima oblik piramide!? Onda mnoštvo cesta bez makar jedne krivine... Jedna kilometrima pravolinijski prelazi preko nekoliko brda... Osim toga jasno se vidi da je ptica kolibri, majmun, pauk i pas - nacrtani u jednom potezu, gledano odozgora, vjerojatno nekom vrstom laserskoga pisača...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Nazca1.jpg (9,6 KB, 6x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Nazca2.jpg (14,8 KB, 6x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Nazca3.jpg (18,0 KB, 6x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Nazca4.jpg (13,9 KB, 6x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #189  
Staro 14.01.2010, 21:37
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Crteži u žitnim poljima

Onda je došlo vrijeme ''kompjutorske'' tehnologije, prilično drugačije i naprednije (današnjim ljudima očito nepoznate). Pa su počeli eksperimenti u raznim poljima žitarica, sa sve kompliciranijim crtežima, koji zbunjuju znanstvenike i obične ljude. Fenomen se pokušava objasniti na razne načine: Od prirodnih pojava, preko prevara do nadnaravnih sila...
I kod ovih misterioznih ''crteža'' u poljima žita ogleda se velika umjetnička nadarenost autora. Koliko bi vremena tamo nekakvom zemaljskom šaljivčini trebalo da napravi crtež veličine stotinjak metara, a da nitko ne primjeti? Ovakve spektakularne formacije moguće je stvoriti samo ako se uradak kontrolira odozgora, iz nekakve letjelice... Ali, da bi se slika dobro vidjela, odozgora se mora i promatrati. Pokušajte precrtati na papir...
Teška i komplicirana zadaća...
A na koji način su crteži mogli nastati?
Postoje razne teorije o kojima ste čitati i čuli mnogo puta, ali svaka ima jedan ili više nedostataka o kojima ovaj put ne želim niti pisati niti diskutirati, a tako se lijepo vidi kako nastaje crtež. Na netu postoji odličan video zapis nimljen kamerom.

Jedan već pomenuti primjer:
kad na neko mjesto bubne grom, recimo u grupu ljudi... U krugu stotinjak metara svi popadaju na zemlju (osim onih direktno pogođenih koji se nikad ne dignu). Zašto? Zato što munja ionizira zrak pa se stvori zračni udar koji poruši nazočne. Slično rade male sjajne kugle u žitnom polju, upravljane inteligentnim postupkom iz tzv. NLO-a. Točno po nacrtu, kad je mirno vrijeme, svijetleće kugle ioniziraju dio žita, a onda jedna kugla napravi brzi krug oko ''crteža'', zarotira zrak, ionizirane stabljike polegnu, takve i ostanu, dok se ostale vrate u normalan položaj...
Postupak je dokazan u laboratoriju, doduše minijaturnih dimenzija, ali to je to... Dovoljno je minut dva za spektakl. Kugle se odmah vraćaju onome tko ih je poslao, dok stabljike žita ostanu uredno smotane su u krug, kao da je prošao tornado i niti jedna nije oštećena.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Crteži u žitu1.jpg (8,2 KB, 6x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Crteži u žitu2.jpg (8,7 KB, 6x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #190  
Staro 28.06.2010, 21:41
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Machu pichu

Stari grad Machu Pichu na vrhu je planine i jako teško mu je prići čak i pješice, pa ga, vjerojatno iz istoga razloga ni Španjolci nisu uspjeli otkriti, razoriti i opljačkati... A tako je genijalno i efektno sagrađen...



Zaboravljeni grad Inka Machu Pichu u Peruu, na vrhu posebno odabrane planine oblika je ptice kondora, široko raširenih krila.

Poznata panorama u cijelom svijetu. Španjolski osvajači nisu uspjeli do njega doći. Zašto? Pa zato što je sagrađen visoko na brdu i nema nikakavu pristupnu cestu. U grad se očigledno moglo doći samo odozgora, iz zraka, nekom letjelicom...
Neću puno pisati o ovome gradu jer se skoro sve zna osim možda...
U njemu postoji još jedna zanimljivost u prilog mojoj teoriji. Nisam uspio pronaći niti jednu fotografiju, ne mogu slikovitije objasniti, ali uglavnom, u sklopu grada skladno i genijalno ugrađen je jedan kameni detalj. Arheolozi kažu, žrtveni oltar s kojega, u jednom od solsticija, sjena sunca formira tanki i izduženi oblik tigra. Mislim da bi se ovaj oblik trebao pojavljivati od ''nule'', iz početka, samo da je obratnica drugačija...

GDJE SMO BILI

Ima još nekoliko ovakvih fenomena što se mogu povezati s obratnicama, ali uglavnom, sve zagonetne rukotvorine na Zemlji građene su da bi se posjećivale i gledale isključivo dolaskom odozgora, iz zraka. Samo iz toga razloga nema nikakve ceste za vozila na kotače, jer takvih vozila za putovanja nije niti bilo. Zbog toga se ljudi u to vrijeme cestom nisu ni koristili. Putovali su zrakom i letjeli su tamo gdje su trebali poći...
A gdje su stanovali?
Kategorički tvrdim – na Marsu i Faetonu, dok su na Zemlju dolazili kao istraživači, znanstvenici, ili pak turisti...
U minimalnoj količini koristili su se materijali koji bi mogli onečistiti okoliš. Uglavnom se rabio kamen i drvo, jer na galijama nema, niti je smjelo biti metalnih dijelova. Nema metala ni u Keopsovoj piramidi, osim u nedavno otkrivenim prolazima iz unutrašnjosti prema van.
Arheolozi su u uski prolaz poslali maloga robota s kamerom, koji je pronašao – prepreku. Izbušili su je i opet naišli na još jednu sličnu pregradu. Iz pregrađenih prepreka izviruju po dvije metalne ''kuke'', nešto slično kvakama na ulaznim vratima kuće. Postavlja se pitanje odkuda sada najednom metal, a malo prije sam uvjeravao u suprotno. E i tu postoji objašnjenje. To su one minimalne količine već pomenutoga ''zabranjenoga'' materijala. Pretpostavljam da su metalni dijelovi služili kao antene za komunikaciju s vanjskim svijetom.

Znam da je napisano smiono, nevjerojatno i blesavo, ali tko ne želi dalje čitati neka odmah odustane...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg machu pichu.jpg (41,7 KB, 11x prikazano)
Tip dokumenta: jpg machu pichu1.jpg (55,8 KB, 16x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!