Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 21.08.2011, 18:06
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
Tuski novac i kaligrafija

Postovani kolege,
ja sam novi clan na ovom forumu pa mi nemojte zamjeriti na neiskustvu. htio bih pomoci kolegama koji to zele naravno oko natpisa na turskim novcicima jer je pisano na cistom arapskom jeziku a ne na turskom.
moji kolege Arapi ce biti od pomoci. usput ja sam im nadredjeni pa nece moci odbiti naredjenje . i ja malo baratam arapskim narocito brojevima,sto i nije neki problem jer postoji slicnost sa modernim brojevima .
siguran sam da ce moje kolege moci procitati arapski koji se koristio nekada davno. ako mogu ljudi sa nasih podrucja mogu i arapi.
na novcu sam primijetio arapsku kaligrafiju ili ukrasni,posebni nacin pisanja jer je povezan i sa religijom pa drugacije nije ni moglo ,narocito u to vrijeme...vlast od Boga (npr. "jedan Bog na nebu,jedan car na zemlji") .
nadam se da sam postavio temu na pravo mjesto i u pravo vrijeme. ako nisam izvinjavam se. ovo je jedini nacin na koji sam mislio da malo mogu pomoci.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 22.08.2011, 01:55
Mario78 Mario78 je offline
Korisnik
 
Registriran : 01.03.2011
prilozi: 48
Zahvaljivao se: 2
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Znači, ovdje možemo stavljati slike nama nerazumljivih natpisa s kovanica? Odlična ideja!
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 22.08.2011, 07:59
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
naravno,ili da posaljete kovanice na adresu koju cu vam dati

mozete stavljati slike,sto se bolje novcic vidi veca je mogucnost da ga kvalitetnije "desifrujemo".
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
srednjovjekovni novac RUAH Srednji vijek 3 12.08.2009 19:08


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!